7 Przegląd Filmów o Górach O!Góry

W dniach 1-4 lutego odbędzie się niezwykłe w skali naszego miasta wydarzenie przyciągające wiele osób czynnie uprawiających wspinaczkę górską, trekkingi w najwyższych i najpiękniejszych górach świata, miłośników turystyki górskiej, krajobrazu, ochrony przyrody i ekologii – 7 Przegląd Filmów o Górach O!Góry. Przegląd wprowadza w magiczny świat gór, na piękne szczyty, skąd rozpościerają się zapierające dech widoki. Pogłębia wiedzę o górach, umożliwia poznawanie ich wymiarów zewnętrznych i wewnętrznych, stwarza możliwość integracji różnych środowisk społecznych.

 7 Przegląd Filmów o Górach O! GÓRY to:

 • projekcje filmów o tematyce górskiej, reprezentujących kinematografię z całego świata,
 • spotkania z Gośćmi Specjalnymi– wybitnymi ludźmi gór,
 • wystawa malarstwa „Moje Góry” Ryszarda Kowalewskiego,
 • panel dyskusyjny – „Wypadki w Tatrach – głupota czy brawura?”,
 • konkurs filmów amatorskich z cennymi nagrodami,
 • promocje najnowszych wydań literatury górskiej,
 • specjalistyczna księgarnia podróżnicza i górska GÓROTEKA Romana Krukowskiego,
 • stoiska wystawiennicze o tematyce górskiej i prezentacje szczecińskich klubów górskich,
 • kawiarenka dla uczestników Przeglądu,
 • głosowanie publiczności na najciekawszy film dnia,
 • atrakcyjne upominki od Sponsorów dla widzów Przeglądu.

Pomiędzy blokami filmowymi odbędą się spotkania z Gośćmi Specjalnymi Przeglądu, dyskusje oraz podpisywanie książek i innych wydawnictw przez Autorów. Każdego dnia wśród publiczności Przeglądu zostanie rozlosowana atrakcyjna nagroda w plebiscycie na najciekawszy film poszczególnego dnia Przeglądu.

We wszystkich wydarzeniach 7 Przeglądu Filmów o Górach czynny udział weźmie około 1000 osób. Około 10.000 mieszkańców naszego regionu i nie tylko, stanie się biernymi uczestnikami wydarzenia poprzez przekazy medialne i stronę www Przeglądu.

Patronem Przeglądu jest Tadeusz Piotrowski – Szczecinianin, który wspinaczki rozpoczął w Tatrach, na początku lat 60 ubiegłego wieku, w czasie studiów na Politechnice Szczecińskiej. Na przełomie lat 60. i 70. zyskał opinię wybitnego wspinacza o niezwykłych możliwościach i legendarnej odporności, z czasem specjalizującego się we wspinaczce zimowej i wspinaczce w górach najwyższych. Należał do ścisłej polskiej czołówki alpinistycznej, a kilka z jego osiągnięć zapisało się na trwałe w historii alpinizmu światowego. Autor wielu książek o tematyce górskiej. Zginął 10 lipca 1986 schodząc z K2 po osiągnięciu wierzchołka nową drogą, wytyczając direttissimę tej góry.

Wydarzenie objął Patronatem Honorowym:

 • Olgierd Geblewicz – Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego
 • Piotr Krzystek – Prezydent Miasta Szczecin

Partnerzy Strategiczni wydarzenia:

 • Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. Szczecin
 • PEHAMOT Szczecin
 • Biuro Podróży Anawa Tour
 • Radisson BLU Szczecin
 • COLUMBUS COFFEE

Miejsce i data Przeglądu

7 Przegląd Filmów o Górach O! GÓRY im. Tadeusza Piotrowskiego odbędzie się w Auli Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie (ul. 26 Kwietnia 10) w dniach 1- 4 lutego 2018.

Konkurs Filmów Amatorskich

Konkurs ma charakter otwarty i jest przeznaczony dla filmowców amatorów niezwiązanych zawodowo z produkcją filmowo-telewizyjną. Filmy do konkursu można zgłaszać w nieprzekraczalnym terminie do 19 stycznia 2018 (decyduje data otrzymania filmu wraz z Formularzem Zgłoszenia Filmu przez Organizatora), na adres: SZCZECIN-EXPO Towarzystwo Wspierania Rozwoju Pomorza Zachodniego, al. Wojska Polskiego 63, IV p., pok. 4/11, 70-476 Szczecin lub e-mailem, na adres: alewandowska.expo@gmail.com

O zakwalifikowaniu filmu do udziału w konkursie decyduje Komisja Konkursowa, której decyzje zostaną ogłoszone 26 stycznia 2018 na oficjalnej stronie internetowej 7 Przeglądu Filmów o Górach O! GÓRY: www.ogory.szczecin.pl     

Prezentacja filmów konkursowych odbędzie się podczas trwania Przeglądu. Rozstrzygnięcie Konkursu oraz wręczenie nagród Laureatom nastąpi 4 lutego 2018 podczas uroczystości zakończenia Przeglądu.

Księgarnia towarzysząca Przeglądowi

7 Przeglądowi Filmów o Górach O! GÓRY im. Tadeusza Piotrowskiego towarzyszyć będzie specjalistyczna Księgarnia Romana Krukowskiego GÓROTEKA. W bogatej ofercie księgarni znaleźć będzie można: literaturę górską i podróżniczą, albumy, kalendarze,  archiwalia oraz książki autorstwa wybitnych ludzi gór – Gości Specjalnych Przeglądu.

Wydarzenia towarzyszące

Przeglądowi towarzyszyć będzie Wystawa pt. „Aleksander Lwow. 45 lat w górach świata”, połączona
z prelekcją. Inauguracja wystawy odbędzie się 1 lutego 2018 o godzinie 18.00 w Sali Kolumnowej, Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica, ul. Podgórna 15/16, w Szczecinie.

Spotkania z Goścmi Specjalnymi

Pomiędzy blokami filmowymi odbędą się spotkania z Gośćmi Specjalnymi Przeglądu, dyskusje oraz podpisywanie książek i innych wydawnictw przez Autorów. Każdego dnia wśród publiczności Przeglądu zostanie rozlosowana atrakcyjna nagroda w plebiscycie na najciekawszy film poszczególnego dnia Przeglądu.

Ramowy program wydarzenia jest dostępny pod adresem www.ogory.szczecin.pl

Zachęcamy do obserwowania wydarzenia na oficjalnym profilu – www.facebook.com/ogory/

 

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz