Bieg Mikołajkowy w Policach w świątecznym klimacie

Jeżeli ktoś z Was myśli, że pierwszą przepowiednią Świąt Bożego Narodzenia jest pierwsza gwiazdka, pierwszy płatek śniegu na szybie czy też czerwony nos Rudolfa przy mikołajowych saniach – jesteście w błędzie! Pierwszy sygnał do rozpoczęcia świat dajemy podczas Biegu Mikołajkowego!Jest tylko jedno miejsce na świecie, gdzie w ciągu kilku godzin spotyka się ponad 1800 Mikołajówi dziesiątki najbarwniejszych bajkowych postaci – miejscem tym są Police!

2 grudnia 2018 roku odbędzie się VI Bieg Mikołajkowy. Zawodników tego dnia czekać będzie wiele atrakcji – organizator, którym niezmiennie jest Zbigniew Pokrzywiński wraz z ekipą Stowarzyszenia BiegamBoLubięPolice, przygotował moc świątecznych atrakcji pozasportowych, które odbędą się w „sercu” całej imprezy czyli w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II w Policach. To właśnie w tym miejscu po wszystkich startach odbędzie się prawdziwa wigilijna uczta, gdzie uczestnicy,  zgodnie z mikołajkową tradycją z Polic, cieszyć będą  swoje podniebienia domowymi pierogami oraz rozgrzewającym, aromatycznym barszczem.  

Już po raz VI to zachodniopomorskie miasto zamieni się w stolicę Świętych Mikołajów, Śnieżynek, Reniferów i setek poprzebieranych osób za postacie z bajek, filmów, legend.  W tegorocznej edycji, zgodnie z tradycją, na stołach wyścielonych białymi obrusami biegacze i zawodnicy Nordic Walking zajadać będą mogli prawdziwe, domowe, ręcznie lepione pierogi, popijając je aromatycznym barszczykiem. Dodatkowo wszyscy zawodnicy otrzymają bogate pakiety startowe, kolorowe, świąteczne numery, niezwykły świąteczny medal oraz świąteczny kubek.

Festiwal sportu rozpoczną najmłodsi uczestnicy – nasze krasnale – przedszkolaki i dzieci z klas 1-3. Ubrane w mikołajowe czapki dzielnie zmierzą się odpowiednio z dystansem 200 oraz 400 metrów, gdzie na mecie św. Mikołaj obdaruje ich pięknym medalem oraz słodkim, świątecznym upominkiem.

Tuż po zakończeniu biegów dzieci na starcie pojawią się ci, których chód i stukanie słychać w najgłębszych korzeniach drzew Puszczy Wkrzańskiej – zawodnicy Nordic Walking. Ci do pokonania będą mieli jedną pętlę, startując i finiszując na stadionie OSiRu w Policach. Ponad 400 kijkarzy po usłyszeniu strażackiej syreny wyruszy na trasę, aby jednocześnie zmierzyć się ze swoimi słabościami i z drugiej strony doskonale się bawić.

Dokładnie o godzinie 11:00 na 5-cio kilometrową trasę wyruszy barwny korowód popularnych kijkarzy. W międzyczasie na stadionie na starcie ustawią się sztafety z dość niespotykaną formą pałeczki – choinką! Zawodnicy w Świątecznej Sztafecie Marzeń do pokonania będą mieli 4x100m, niosąc przy tym świąteczne drzewko. Jest to jedyny tego typu wyścig na świecie, który odbywa się już po raz 3 w ramach Biegu Mikołajkowego w Policach i jak co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem zachodniopomorskich klubów oraz firm, jednocześnie wspierających naszą imprezę.

O godzinie 12:00, również na sygnał syreny strażackiej na dwa razy dłuższym dystansie niż zawodnicy Nordic Walking wybiegnie ponad 1600 – osobowa grupa Mikołajów, Śnieżynek, Reniferów, Prezentów i mnóstwa innych bajecznie przebranych osób! Biało-czerwona fala pomknie na 10 kilometrów czystej zabawy i przyjemności, aby za linią mety otrzymać przepiękny kolorowy medal i zjeść domowe pierogi i barszcz.

Całe sportowe święto zwieńczone zostanie dekoracjami najlepszych zawodników i zawodniczek oraz tradycyjnie rozdawaniem prezentów przez Mikołaja ! W trakcie imprezy odbywać  się będą także zbiórki charytatywne na oraz kiermasz ciast na rzecz osób potrzebujących. Z roku na rok kiermasz cieszy się coraz większym zainteresowaniem zawodników i kibiców.

Czy cudowna atmosfera stworzona przez uczestników oraz BBL Police ucieknie w eter, niczym zapach barszczu i pierogów? Nic bardziej mylnego ! Każdy, kto pojawi się na imprezie będzie miał okazję zabrać do swojego domu kawałek magii VI Biegu Mikołajkowego w Policach. A magię tę należy podtrzymywać i mnożyć we własnym zaciszu domowym! 

Trasa

Start i meta biegu na stadionie OSiR w Policach. Trasa lekko pofałdowana (10km) drogami szutrowymi i leśnymi Lasów Państwowych Nadleśnictwa Trzebież. Bieg Główny dwa okrążenia po 5km (10 km).

Program imprezy

godz. 8:00 – 11:00 Otwarcie biura zawodów
godz. 9:00 Biegi dla dzieci i dekoracje
godz. 9:50 Rozgrzewka Nordic Walking (ZUMBA Z ADĄ)
godz. 10:00 START NORDIC WALKING (5km)
godz. 10:15 Bieg dla niepełnosprawnych
godz. 11:10 Świąteczna Sztafeta Marzeń ( bieg z choinkami )
godz. 11:45 Rozgrzewka Bieg Główny (ZUMBA Z ADĄ)
godz. 12:00 START BIEG GŁÓWNY (10 km)
godz. 13:30 Dekoracje

Pakiet startowy

W ramach opłaty startowej każdy uczestnik Biegu otrzymuje pakiet startowy, zawierający m. in.: świąteczny kubek, numer startowy, chip pomiarowy, czapkę Mikołaja, pyszny piernik, świąteczny napój. Wszyscy uczestnicy otrzymają na mecie także pamiątkowe świąteczne medale.

Po zakończeniu biegu zawodnicy wezmą udział w Największej Sportowej Wigilii w Polsce – otrzymają posiłek świąteczny (pyszne pierogi, barszcz, wodę).

Dodatkowo istnieje możliwość zakupu pamiątkowej koszulki technicznej ,,VI Biegu Mikołajkowego”. Koszt koszulki wynosi 15 zł – należy wpisać w tytule wpłaty ,,pakiet z  koszulką” oraz dodatkowo dokonać wpłaty na wskazane konto.

Zapisy i opłata startowa:

Elektronicznych zapisów można dokonywać za pomocą strony www.sport-time.com.pl. Tam też znajduje się regulamin wydarzenia.

Opłaty za bieg i marsz Nordic Walking wynoszą:

  • do 5 września – 50 zł (pakiet z koszulką 65 zł)
  • do 30 września – 60 zł (pakiet z koszulką 75 zł)
  • do 25 października – 70 zł (pakiet z koszulką 85 zł)
  • do 20 listopada – 80 zł (pakiet z koszulką 95 zł)
  • od 21 listopada – 80 zł (pakiet bez koszulki)

Opłatę należy dokonać wykonując przelew na konto:

STOWARZYSZENIE BIEGAMBOLUBIĘ TEAM POLICE
Bank Polski PKO Nr konta: 67 1020 4795 0000 9902 0337 3578
W tytule przelewu należy podać imię, nazwisko, datę urodzenia oraz dopisek: „OPŁATA VI BIEG MIKOŁAJKOWY”.

Odbiór pakietów startowych
  • 30.11 (piątek) DECATHLON – USTOWO , ul. Ustowo 48 Odbiór pakietów w godzinach: 14:00 – 18:00
  • 01.12 (sobota) Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II, Police, ul. Piaskowa 99 (BIURO ZAWODÓW). Odbiór pakietów w godzinach: 11:00 – 14:00
  • 02.12 (niedziela) Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II, Police, ul. Piaskowa 99 (BIURO ZAWODÓW)

Więcej informacji na stronie organizatora: www.biegambolubiepolice.pl

 

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz