Biegnij na wakacje prosto z Goleniowa

Zacznij wakację na sportowo! Taką właśnie propozycję szykuje dla wszystkich Goleniów, gdzie 1 lipca odbędzie się I Goleniowski Bieg na 5 i 10 km "Biegnij na Wakacje!". Tym samym Goleniów dołącza do listy rozbieganych miast Pomorza Zachodniego, gdzie będzie można spróbować swoich sił na jednym z dwóch biegowych dystansów, zdrowo i aktywnie spędzić czas a przy tym dobrze się bawić.

W biegu weźmie udział maksymalnie 400 biegaczy. Każdy z nich po uiszczeniu opłaty rejestracyjnej otrzyma pakiet startowy, a w nim m. in. numer startowy z wbudowanym chipem do elektronicznego pomiaru czasu biegu, koszulkę biegową, worek sportowy, ręcznik i medal.

Trasa

Start, zarówno dla biegu na 5 i 10 km, planowany jest na godzinę 12:00. Punkt start/meta będzie znajdował się w ul. Kasprowicza na wysokości ulicy Wyspiańskiego. Biuro zawodów będzie znajdować się w hali sportowej OSiR przy ul. Norwida 1a. Trasa biegu jest tak poprowadzona, aby zawodnicy, którzy będą biegli na 5 km obiegną trasę raz, zaś ci na 10 km nawrócą na starcie i obiegną trasę drugi raz. Po zakończeniu całego biegu ok. godz. 14:00 odbędzie się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców. Zaplanowany jest również poczęstunek (posiłek regeneracyjny) dla uczestników.

Pobiegnij dla Emila

Podczas biegu zostanie przeprowadzona akcja Fundacji PKO Bank Polski pn. "Biegnę dla Emila". Zawodnicy mogą włączyć się do charytatywnej akcji biegowej na rzecz 7-letniego Emila Kazanowskiego z Goleniowa chorego na złośliwy nowotwór mózgu – rdzeniaka zarodkowego z przerzutami do kręgosłupa. Biegacze będą mogli przyczepić na koszulkę identyfikator akcji – kartkę z napisem „biegnę dla Emila” i wpisać się na specjalną listę, a Fundacja PKO Banku Polskiego ich zaangażowanie przeliczy na darowiznę. Darowizna zostanie przekazana na konto organizacji, w której Emil jest podopiecznym – Fundacji Słoneczko. Jeżeli do akcji zaangażuje się przynajmniej 20 osób, to Fundacja przekaże kwotę 10 000 zł.

Jako impreza towarzysząca zaplanowany jest festyn dla uczestników i mieszkańców, podczas którego zaprezentują się partnerzy sportowi oraz sponsorzy (kluby sportowe, sklepy ze zdrową żywnością, przedstawiciele sklepów sportowych, itp.). Każdy uczestnik festynu będzie mógł skorzystać z pomiaru ciśnienia i poziomu cukru, a uzyskać poradę dietetyka czy trenera personalnego.

Podczas trwania imprezy Fundacja DKMS będzie prowadziła akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku wraz ze zbiórką pieniężną pn. „Dzień Dawcy Szpiku Podczas Biegu na Wakacje".

Swoim patronatem bieg objął Burmistrz Gminy Goleniów.

Informacje na temat biegu, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie http://bieg.goleniow.pl.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz