Chemik w decydującym starciu w Lidze Mistrzyń

W piątej kolejce Ligi Mistrzyń Chemik Police podejmie Telekom Baku. Początek wtorkowego (21.02.) spotkania o godzinie 18 w Azoty Arenie. 

Obie drużyny do pojedynku przystępują w innych nastrojach. Policzanki zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy A i wciąż liczą się w walce o awans do play off. Azerki z kolei nie wygrały jeszcze meczu i o kolejnej rundzie mogą zapomnieć.

– Jak zwykle wszystko zależy od nas, od naszej gry. Mamy świadomość, że musimy wygrać dwa mecze, aby myśleć o wyjściu z grupy. Czekamy na wtorkowe spotkanie – mówi Joanna Wołosz.

W Baku policzanki zagrały jedno z najlepszych spotkań w bieżącym sezonie. Zanotowały przekonujące zwycięstwo 3:0, pierwszą wygraną w tegorocznej Lidze Mistrzyń. 

– Od tego się zaczęło. To był taki pierwszy pojedynek, w którym pokazałyśmy nasz pełny potencjał i poziom, na jakim potrafimy grać – dodaje. 

Od rywalizacji w Baku minął ponad miesiąc. Co zmieniło się w szeregach rywalek?

– Niewiele. Skład w Lidze Mistrzyń przeważnie występuje taki sam. Rotacje mają miejsce na jednym środku i grają na nim aż trzy zawodniczki. Prawie w każdym meczu europejskich pucharów trener na tej pozycji stawiał na inną siatkarkę. Poza tym, z ciekawostek, Telekom przegrał pierwsze spotkanie w rodzimej lidze – informuje Jakub Krebok, drugi trener. 

W stolicy Azerbejdżanu przeciwko mistrzyniom Polski najlepiej zagrała Olena Hasanova. Środkowa zdobyła 10 punktów, najwięcej ze wszystkich siatkarek Telekomu. W Chemiku najwięcej oczek zebrała Malwina Smarzek (16).

– To było moje drugie spotkanie w Lidze Mistrzyń. Stres debiutu trochę ze mnie zszedł, dlatego grało mi się dużo łatwiej – wspomina Smarzek. 

Początek wtorkowego starcia o godzinie 18 w Azoty Arenie. 

Występy taneczne zaprezentuje Replay Dance Studio, czyli szkoła Michała Pawłowskiego, instruktora new age i hip-hopu. 

Rozstawiona zostanie Przedszkoliada, aktywna strefa zabaw dla dzieci. Stoisko przygotuje również IT Serwis, gdzie każdy może spróbować swoich sił na konsolach Xbox.

Możliwość zabawy w laser tag umożliwi Dragon Events. Przy wejściu ustawione zostanie stanowisko z alkogoglami.

Przed meczem siatkarki wyrzucą w trybuny piłki, które później zamienione zostaną na vouchery ufundowane przez Władysława Diakuna, burmistrza Polic. 

Dla kibiców z Polic podstawimy darmowy autobus, który ruszy o godzinie 17:00 z przystanku Police Rynek. Następnie przejedzie przez Police Osiedle Chemik (przystanek w kierunku Siedlic), Siedlice i Pilchowo. Kurs powrotny 20 minut po zakończeniu meczu.

Wciąż można kupić wejściówki na spotkanie Chemik Police – Telekom Baku. Bilety dostępne są w internecie (TUTAJ), punktach sprzedaży lub w kasach Azoty Areny w dniu meczu od godziny 16.

 

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz