Festiwal Młodych Talentów pełen kobiecych gwiazd

Kayah, Brodka, Paulina Przybysz, Daria Zawiałow i Ania Rusowicz będą gwiazdami tegorocznego Festiwalu Młodych Talentów. Podczas koncertu na scenie wystąpią również finaliści ogólnopolskiego konkursu. Kto spośród 300 zgłoszeń z całej Polski zostanie zwycięzcą? O tym dowiemy się 13 października w Netto Arenie.

Festiwal Młodych Talentów od pierwszych edycji stawiał na polską muzykę popularną w jej ambitniejszym wydaniu. Przez wszystkie lata na festiwalu zagrały największe gwiazdy tego nurtu i najlepsi tekściarze. Tak będzie i tym razem. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "Women’s Voices” – ogólnopolskiej trasy koncertowej, prezentującej siłę i różnorodność kobiecej sceny artystycznej. Podczas imprezy każda wokalistka wykona swoje wybrane utwory w nowych aranżacjach zespołu Pauliny Przybysz. Oprócz nich artystki zaśpiewają wybrane przez nią covery. Muzyczny wieczór zwieńczy autorski koncert Brodki.

To nie pierwszy raz, kiedy akcentujemy kobiecy wkład w polską muzykę – mówi Dyrektor Szczecińskiej Agencji Artystycznej, Anna Lemańczyk.Taki charakter Festiwal Młodych Talentów miał już 5 lat temu. Ówczesna edycja cieszyła się dużym powodzeniem. Wracamy do sprawdzonego pomysłu, by w jednym miejscu i czasie móc usłyszeć tak wspaniałe artystki.

W trakcie wydarzenia na scenie zaprezentuje się też trzech finalistów konkursu Festiwalu Młodych Talentów. Wytypowani zostaną z przeprowadzonych dzień wcześniej przesłuchań konkursowych w klubie muzycznym "Kolumba 4”. Werdykt o tym, kto zostanie zwycięzcą 12. edycji konkursu, ogłosi dyrektor artystyczna festiwalu i przewodnicząca jury – Katarzyna Nosowska.

Festiwal Młodych Talentów – Nowa Energia "Women’s Voices”
13 października 2018, g. 16.30-22.30, Netto Arena
Bilety do nabycia na stronach: ebilet.pl i biletycjg24.pl
Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.festiwalmlodychtalentow.pl


Przesłuchania konkursowe przed finałem

Pierwszy dzień Festiwalu Młodych Talentów to przegląd nowości na polskiej scenie muzycznej. 12 października w klubie K4 usłyszymy 10 najciekawszych zespołów konkursowych wyłonionych przez jury z Katarzyną Nosowską na czele oraz projekty o wybitnie kobiecym charakterze: niXes, Rosalie. oraz DJ Facheroia.

Muzyczny maraton rozpocznie się o godz. 18:00 od przesłuchań konkursowych. Na scenie przed publicznością i jury z Katarzyną Nosowską na czele wystąpi 10 najlepszych kapel wyłonionych spośród 300 zgłoszeń z całego kraju. 

Przyjemność jakiej doświadczam zagłębiając się w te cacka, jest z gatunku tych perwersyjnych – tak oceniła konkursowe zgłoszenia Katarzyna Nosowska. Ostateczny wybór cieszy, lecz okupiony jest godzinami stresu. Jak bez cierpienia wybrać 10 z 300??? To jak stać w cukierni z koniecznością wybrania jednego ciastka, podczas gdy kilkanaście innych kusi niemiłosiernie. 

Ostatecznie wybór padł na zespoły Brodacze (Poznań), Distant Nights (Wrocław), Dziewczęta (Kraków), The Fluorescence (Wrocław), Hope Leslie (Poznań), Hurrockaine (Katowice), Hussain Kamil (Warszawa), Hyper Son (Kraków), Mona Polaski (Łódź) oraz Para (Warszawa). Wykonawcy zawalczą o nagrody Kayaxu i Szczecińskiej Agencji Artystycznej oraz możliwość występu na finałowym koncercie dzień później w Netto Arenie.

Muzyczny wieczór zwieńczą występy niXes oraz Rosalie. niXes to nowatorski projekt wokalistki i kompozytorki Ani Rusowicz, nawiązujący stylistyką do klimatów neo-hippie. Połączenie elektroniki z elementami rocka psychodelicznego powodują unikatowość i oryginalność tej muzyki na rodzimym rynku muzycznym. Rosalie. to zaś najbardziej obiecująca obecnie przedstawicielka R&B, przywracająca wiarę w rozwój tego gatunku w Polsce. Tegoroczny sezon rozpoczęła od debiutanckiego albumu, który zaowocował m.in. nominacją do nagrody Fryderyka.

W tym roku Festiwal Młodych Talentów mocno zaakcentował twórczość kobiecą. W trakcie dwóch dni usłyszymy najciekawsze polskie artystki – podsumowuje program FMT dyrektor Szczecińskiej Agencji Artystycznej, Anna Lemańczyk. – Równie ciekawie zapowiadają się przesłuchania konkursowe. W czasach wszechobecnych mediów społecznościowych występ na scenie przed publiką u progu kariery niesie wyjątkowe emocje. Warto to zobaczyć.

Dla uczestników wydarzenia DJ’ski set zaprezentuje też urodzona na Krymie DJ Facheroia. Usłyszymy acid house, electro czy UK garage – od typowych melodyjnych brzmień z lat 90' do ciężkich bassline'owych traków.

PROGRAM:
18:00 Przesłuchania konkursowe
…18:00 Kamil Hussein
…18:20 Hurrockaine
…18:40 Mona Polaski
…19:00 The Fluorescent
…19:20 Dziewczęta
…19:40 Para
…20:00 Hope Leslie
…20:20 Hyper Son
…20:40 Brodacze
…21:00 Distant Night
21:20 Zakończenie przesłuchań, jury udaje się na obrady
21:30 niXes (scena)
22:30 Ogłoszenie trójki finalistów
22:45 Rosalie. (scena)
23:00 DJ Facheroia (DJ set druga sala)

Data: 12 października 2018, g. 18.00-02.00
Miejsce: Kolumba 4
Bilety: bilety.fm

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz