John Acquaviva zamyka line-up festiwalu Electric Union

Po Mauro Picotto oraz Umku przyszedł czas na ogłoszenie ostatniej gwiazdy Electric Union, którą został John Acquaviva. Podobnie jak w przypadku Mauro Picotto, będzie to pierwsza wizyta tego artysty w Szczecinie.

O artyście

W długich dziejach analogowej i cyfrowej muzyki elektronicznej John Acquaviva może pochwalić się osiągnięciami w niemal każdym aspekcie tego nurtu. Jednak nie mówmy teraz o przeszłości. Przebijając się w ostatnich latach do ścisłej czołówki świata produkcyjnego i DJskiego najpopularniejszymi hymnami muzyki klubowej oraz produkcjami, które osiągnęły szczyty list przebojów, wliczając w to łącznie sześć numerów jeden na liście Beatport, jego produkcje zdobyły i ukierunkowały całe pokolenie klubowiczów na całym świecie. Acquaviva to również producent prowadzący Definitive Recordings, wytwórnia wspierająca nowych artystów, DJ-ów i producentów, między innym takich jak Olivier Gaicomotto, Kid Dub, Robot Needs Oil/Greg Kobe i wielu innych.

W ostatnich latach uczestniczył w wielu kluczowych wiosennych i letnich festiwalach, wliczając w to: BENICASSIM, Global Gathering, Kaballah w Brazylii i festiwal Bpm w Playa del Carmen oraz w imprezach w swojej osobistej comiesięcznej rezydenturze na Bora Bora na Ibizie, a także regularnych występach w Grasshopper w Detroit od roku 2013.

John rozpoczął swoją międzynarodową karierę w 1989 roku z Richim Hawtinem, zakładając jedną z najlepiej rozpoznawanych i najbardziej wpływowych na świecie wytwórni techno o nazwie Plus 8 Records. W 1993 roku Acquaviva i Hawtin założyli także Definitive Recordings. Jako uznany pionier nowej muzyki i idei, był jednym z pierwszych ludzi, którzy zwrócili uwagę na erę cyfrowej muzyki elektronicznej. Między innymi dzięki temu uzyskał tytuł mistrza Final Scratch na początku 2000 roku. Po tym sukcesie John zrobił następny olbrzymi krok wspomagając uruchomienie Beatport.com, największej i najważniejszej strony do pobierania muzyki klubowej na świecie.

Jego międzynarodowa kariera trwająca ponad 2 dekady jest teraz na najwyższym poziomie, z tysiącami imprez i milionami ludzi słuchającymi jego setów i tańczącymi dzień i noc, co powoduje, że jest jednym z najbardziej rozchwytywanych DJi

W grudniu 2012 roku John Acquaviva wypuścił oficjalny teledysk do undergroundowej ścieżki "Good Music", stworzonej wraz z Alexem D'elia, Nihilem Youngiem i amerykańskim piosenkarzem Danem Diamondem. W 2013 roku John wydał materiał studyjny i epkę beatport z Olivierem Giacomotto i z Danem Diamondem, projekt z odnowioną wytwórnią 303 Lovers, Simonem Doty i gościnnie z innymi artystami.

Krótko o festiwalu

Electric Union Festival odbędzie się 21 listopada w hali Azory Arena w Szczecinie. Poze trzema wymienionymi headlinerami, na imprezie zagrają także:

  • Cherry aka BreakNtune / Dirty Funk Records
  • Milkwish / LouLou Records
  • Maiqel / Qarma
  • Maxx / Qarma
  • Canalia Colective (Dawid Korniak, Daniel Zachodni, Brat Beat)
  • Peter Fern / Dual Force Records
  • Droptech / Neuroshocked
  • Paul Gavronsky / Qarma
  • Dj DamianS / Qarma
  • Tunes Of Sky

Bilety na to wydarzenie można już kupować online a ich ceny wyglądają następująco: I pula – 69 zł (do wyczerpania), II pula, 79 zł (do wyczerpania), 89 zł w dniu imprezy, bilet VIP: 149 zł (ilość ograniczona).

Więcej informacji o imprezie na stronie www.electricunion.eu oraz naszej stronie wydarzenia.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz