Jubileuszowy policki Bieg Mikołajkowy

3 grudnia wszystkie biegowe, zimowe ścieżki prowadzić będą do jednego miejsca na świecie – do Polic. Już od pięciu lat to niewielkie miasto na jeden dzień zamieni się w Laponię – z Mikołajem, ucztą wigilijną i mnóstwem prezentów!

V Bieg Mikołajkowy w Policach to urodzinowa edycja największej biegowej Wigilii w Polsce! Nigdzie indziej zawodnicy nie znajdą w formie pobiegowego bufetu aromatycznego barszczu i ręcznie lepionych pierogów, czy też prawdziwego wonnego piernika z marmoladą w pakiecie startowym!  Jak przystało na urodziny, w tym roku Mikołaj przygotował dla wszystkich uczestników bogate pakiety startowe, które zawierać będą: koszulkę techniczną biegu,  czapkę Mikołaja, napój Świętego Mikołaja, świąteczny owoc, prawdziwy piernik, kolorowy numer startowy, agrafki,  a wszystko to zapakowane będzie w świąteczny worek do biegania! Po pokonaniu określonego dystansu wszyscy uczestnicy, za linią mety otrzymają piękny, świąteczny medal!

Przy wigilijnym stole przygotowanych będzie 999 miejsc dla biegaczy oraz 250 miejsc dla zawodników Nordic Walking. Ponadto w trakcie imprezy odbędzie się po raz kolejny bieg dla osób niepełnosprawnych, Świąteczna Sztafeta Marzeń 4x100m z choinką jako pałeczką oraz II Zimowe Mistrzostwa Grupy Azoty w bieg na 10km. Tradycyjnie jako pierwsze na linii startu staną Krasnale
z przedszkoli oraz klas 1-3, które rywalizować będą odpowiednio na dystansie 200 i 400m.

W tegorocznej edycji szczególne miejsce organizatorzy chcą poświęcić na rozwój biegu dla osób niepełnosprawnych i podkreślić  jak ważne miejsce w życiu społecznym zajmują Ci, którzy według wszelkich stereotypów są w stanie osiągnąć mniej. Pokażmy wszyscy, że podziały istnieją tylko w głowach!

Podobnie jak w ubiegłym roku, miejscem startu i mety będzie stadion OSiRu w Policach, a sercem imprezy budynek Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II w Policach. Niezmiennie biegacze pomkną na dwie 5-cio kilometrowe rundy malowniczymi ścieżkami Puszczy Wkrzańskiej, natomiast zawodnicy Nordic Walking do przemaszerowania będą mieli dystans o połowę krótszy (1 okrążenie).

Szacuje się, że podczas imprezy pojawić się może nawet 4 tysiące osób!

Stowarzyszenie Biegam Bo Lubię Police, organizujące całe wydarzenie, chce także pokazać, że jednym z priorytetów jest dla nich propagowanie zdrowego trybu życia i przekazywanie go innym osobom. Biegi Mikołajkowe w Policach można porównać do najpiękniej ubranej choinki na świecie – dopieszczony jest każdy szczegół, a wszystko razem łączy się w całość, która wzbudza zachwyt i pozostaje w pamięci na bardzo długi czas.

Jak mówią sami organizatorzy: „To, co wyróżnia nasz Bieg Mikołajkowy spośród wielu innych na terenie kraju, to DUSZA jaką posiada. Nasze imprezy nie opierają się tylko i wyłącznie na wynikach, lecz głownie na doskonałej zabawie. Naszą żywą wizytówką są szczęśliwi biegacze oraz niepowtarzalna, świąteczna otoczka Biegu. Niezmiennie podkreślamy, że to Bieg, który ma swoją niepowtarzalną atmosferę i klimat. To ucieleśnienie wszystkich dobrych emocji jakie kojarzą się ze świętami. To w końcu Bieg, który posiada duszę!”

Ideą imprezy jest zakończenie roku biegowego, w rodzinnym gronie biegaczy i ich bliskich. Celem biegu jest także wprowadzenie wśród ludzi świątecznej i serdecznej atmosfery, w której trwają aż do następnej edycji. Łączy się to wszystko z propagacją aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia oraz przede wszystkim współzawodnictwa w imię zasad fair play, zarówno w biegu dla dorosłych jak i w biegach dla dzieci.

Impreza ta łączy rodziny, grupy przyjaciół, znajomych, a także motywuje do stworzenia niespotykanych przebrań!

Bieg w słusznym celu

Biegacze będący jak jedna wielka rodzina, nigdy nie są obojętni na los drugiego człowieka. W tegorocznej edycji organizatorzy postanowili wesprzeć DOM STAROŚCI (ale dokładne szczegóły tej akcji będziemy znali później) organizując dla nich zbiórkę najpotrzebniejszych akcesoriów.

Bieg co roku cieszy się ogromną popularnością. Dlaczego jest tylu chętnych? Pewnie dlatego, że organizatorzy chcą potraktować uczestników biegu niczym hojny święty Mikołaj – zapewniają świąteczny nastrój i prezenty oczywiście. Każdy, niezależnie od tego, czy pokona trasę biegiem czy w stylu nordic walking, otrzyma pamiątkowy medal – w sam raz do powieszenia na choince. Będzie można też zdobyć co nieco do położenia pod choinką. Wśród uczestników rozlosowane zostaną bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe: obuwie sportowe, tablety, kamery i nie tylko. Dzieci, do których jak wiadomo Mikołaj ma szczególną słabość, po swoich biegach dostaną mikołajowe czapki pełne słodyczy.
Biegacze zmęczeni przedzieraniem się przez zaśnieżoną (miejmy nadzieję) puszczę będą mogli pokrzepić się świątecznymi specjałami, barszczem i pierogami. W ogóle nie ma mowy, żeby ktoś opadł z sił – będzie błogo i przyjemnie a przez całą imprezę biegaczom będą towarzyszyć dźwięki kolęd.


Program imprezy:

godz. 8:00 – 11:00 Otwarcie biura zawodów
godz. 09:00 Biegi dzieci i dekoracje
godz. 09:50 ZUMBA z ADĄ (rozgrzewka)
godz. 10:00 Start Nordic Walking (5 km)
godz. 10:15 Bieg dla niepełnosprawnych
godz. 11:10 Świąteczna Sztafeta Marzeń
godz. 11:45 ZUMBA z ADĄ (rozgrzewka)
godz. 12:00 START Bieg Główny (10 km)
godz. 14:00 Dekoracje i Losowanie Nagród


Trasa

Start i meta biegu na stadionie OSiR w Policach. Trasa lekko pofałdowana (10km) drogami szutrowymi i leśnymi Lasów Państwowych Nadleśnictwa Trzebież. Bieg Główny dwa okrążenia po 5km (10 km).

Pakiet startowy

Każdy uczestnik Biegu Głównego w pakiecie startowym poza numerem startowym i chipem pomiarowym otrzyma także prezent od Mikołaja (koszulka V Biegu Mikołajkowego, czapka mikołaja, worek do biegania, pyszny piernik oraz świąteczny napój Mikołaja). Na mecie wszyscy uczestnicy otrzymają także pamiątkowe świąteczne medale, które każdego roku są wyjątkowo piękne. W tym roku medal będzie dla każdego prawdziwym prezentem.

Po zakończeniu biegu zawodnicy otrzymają posiłek regeneracyjny (pyszne pierogi, barszcz oraz kawa / herbata).

Odbiór pakietów startowych:
  • 01.12 (piątek) DECATHLON – USTOWO , ul. Ustowo 48  14:00 – 18:00
  • 02.12 (sobota) SP 8 im. Jana Pawła II, Police ul. Piaskowa 99 11:00 – 14:00
  • 03.12 (dzień imprezy) Biuro zawodów, 08:00 – 11:00 SP 8 im. Jana Pawła II, Police ul. Piaskowa 99

Zapisy i opłata startowa:

Elektronicznych zapisów można dokonywać za pomocą strony www.sport-time.com.pl. Tam też znajduje się regulamin wydarzenia.

Opłaty za bieg i marsz Nordic Walking wynoszą:

  • do 24 października – 60 pln
  • do 24 listopada – 70 pln
  • w biurze zawodów – 80 pln

Opłatę należy dokonać wykonując przelew na konto:

STOWARZYSZENIE BIEGAMBOLUBIĘ TEAM POLICE
Bank Polski PKO Nr konta: 67 1020 4795 0000 9902 0337 3578
W tytule przelewu należy podać imię, nazwisko, datę urodzenia oraz dopisek: „WPISOWE V BIEG MIKOŁAJKOWY”.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz