Koncertowy weekend podczas Dni Morza

W piątek startują Dni Morza_Sail Szczecin. Nie mogą doczekać się żeglarze, turyści ale również artyści. Na scenie zaprezentuje się mnóstwo znanych i lubianych gwiazd. Największą bez wątpienia będzie niemiecka grupa Alphaville, którą w 2000 roku na lotnisku w Dąbiu słuchało aż 200 tysięcy osób.

Scena główna znajdzie się na ulicy Jana z Kolna, tuż przy Wałach Chrobrego. Podczas tegorocznych Dni Morza_Sail Szczecin 2016 bawili się będziemy na imprezie VOX Tour.

W piątek na scenie zaprezentuje się założony w 1988 roku rockowy zespół Golden Life. Na swoim koncie mają takie hity, jak: Ptak i drzewo, Helikoter czy Dobra, dobra, dobra. Nagrali również singiel 24.11.94 (Życie choć piękne tak kruche jest) wydany w hołdzie ofiarom pożaru w hali Stoczni Gdańskiej z 1994. W wideoklipie do niego wystąpili m.in. Anja Orthodox, Edyta Gepert, Artur Gadowski, Grzegorz Skawiński, Andrzej Piaseczny, Grzegorz Markowski, Tomasz Lipnicki, Muniek Staszczyk.

Zagraniczną gwiazdą tegorocznych Dni Morza_Sail Szczecin będzie niemiecki zespół z pogranicza rocka i popu, jedna z najpopularniejszych kapel lat 80. ubiegłego wieku  – Alphaville. Ich największy przebój Forever Young uznawany jest za hymn pokolenia lat 80. Wylansowali również takie hity, jak Big in Japan, czy Sounds Like a Melody.
Sobota jest kolejnym dniem z „VOX Tour – Dni Morza – Szczecin na żywo 2016”. Tym razem o godzinie 20 na scenie zobaczymy Annę Cyzon, Agatę Dziarmagowską, Patryka Kumóra, zespoły: Banda i Wanda, Róże Europy, Rezerwat oraz Big Day.

Ciekawostką jest bez wątpienia pojawiająca się na polskiej scenie muzycznej Anna Cyzon, którą szersza publiczność usłyszała w popularnym talent show. Na stałe mieszka w Kanadzie, gdzie wyemigrowała, mając sześć lat. Teraz ponownie trafiła do Polski, by spróbować sił tym razem w naszym talent show. W kanadyjskim Idolu była w finałowej 20. Po występie dostała swój program w tamtejszym MTV. Obecnie w jej zespole występuje Wojtek Wójcicki, gitarzysta, współtwórca m.in. pierwszej płyty Kasi Kowalskiej Gemini. Nie kryje radości, że wystąpi na szczecińskiej imprezie.
– Grałem już na Dniach Morza, z 10 lat temu z Maćkiem Silskim. Jest to szczególna impreza, bo w moim mieście. Zawsze robiła i wciąż robi wrażenie. Organizacyjnie dopięta jest na ostatni guzik, nagłośnienie jest na najwyższym poziomie. Przyjeżdża mnóstwo osób, jest kilkudziesięciotysięczna publika. Wszystko rozgrywa się w towarzystwie imponujących żaglowców. Czego artysta może chcieć więcej? Ania Cyzon jest naprawdę zachwycona i nie może się już doczekać, gdy zaprezentuje się szczecinianom – opowiada Wójcicki, który występował również z Kolaborantami, czy Marylą Rodowicz.

W niedzielę o 18 na scenie głównej odbędzie się koncert: „Klasyka spotyka Detroit Techno". Wystąpią: Kelvin Sholar, Sylwester Ostrowski, NFM Leopoldinum – Orkiestra Kameralna oraz Dorrey Lin Lyles (przebój "It’s raining man").
Grali na największych i najważniejszych festiwalach w Polsce: Heineken Open'er, Przystanek Woodstock czy Ethnoport Festival. Grali również w wielu krajach europejskich. Teraz wystąpią podczas Dni Morza_Sail Szczecin 2016. W niedzielę o godzinie 19.30 zapraszamy na koncert KLEZMAFOUR ORKIESTRONICZNIE – KLEZMAFOUR w połączeniu z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie. Ekipa z Białegostoku, Lublina i Warszawy wykonuje muzykę klezmerską i bałkańską. Koncert potrwa do godziny 21:00.

Scena szantowo-folkowa
Koncerty na scenie głównej to nie jedyne artystyczne wydarzenia towarzyszące Dniom Morza. Na Łasztowni znajdzie się scena szantowo-folkowa. Już w piątek zdominowana będzie przez szczecińskie kapele.
O godzinie 17 zaprezentuje się na niej zespół Stary Szmugler. Godzinę później Chango, a na sam koniec – o godzinie 19 zagrają Bubliczki, których wcześniej będzie można posłuchać na okręcie typu Lublin. Bałkańskimi rytmami tych ostatnich zachwycili się m.in. Adam Sztaba oraz Olga Kora Jackowska w jednym z najpopularniejszych talent show polskiej telewizji.  W sobotę na scenie szantowej zagrają: Sklep z Ptasimi Piórami, Formacja, Bossa na Boca, EKT Gdynia, Dominika Żukowska i Andrzej Korycki, Sviata Vatra, Dikanda. W niedzielę koncerty rozpoczną się o godzinie 13 i potrwają do 19. W tym czasie wystąpią: Qftry, The Nierobbers, Cafe Rico, Emerald, Bloco Pomerania, Laboratorium Pieśni, Ryczące Dwudziestki.

Koncert „Tym, którzy nie powrócili z morza”
Wydarzenie, które ma miejsce na Cmentarzu Centralnym, za każdym razem przyciąga tłumy. Koncert w wykonaniu solisty Janusza Lewandowskiego i Orkiestry Opery na Zamku odbędzie się w sobotę o godzinie 22.
Nastrojowa muzyka, śpiew oraz oprawa świetlna potęgująca klimat wieczoru wypełnią przestrzeń szczecińskiej nekropolii. A wszystko to w hołdzie ludziom, którzy życie poświęcili morzu. Całość uświetni ceremoniał marynarski, uroczysta warta marynarzy oraz obecność osób związanych z morzem.
Orkiestrę Opery na Zamku poprowadzi Jerzy Wołosiuk.
Koncert jest biletowany. Cena biletu to 30 zł.

<<< Szczegółowy program Dni Morza 2016 >>>

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz