Legendarny zespół ludowy Mazowsze wystąpi dla Szczecinian

Zapraszamy Państwa na wyjątkowy Koncert Galowy 65.lecia zespołu, który nazywany jest Ambasadorem Polskiej Kultury. Niecodzienny charakter koncertu zapewni 120 tancerzy, śpiewaków i muzyków, ponad 1500 przepięknych kostiumów z 20 etnograficznych regionów Polski. Starannie wybrane, najpiękniejsze choreografie zespołu, najpopularniejsze piosenki i różnobarwne plamy wirujące po scenie w rytmach poloneza, krakowiaka, oberka, mazura czy kujawiaka..
 
Zespół "Mazowsze" zawsze zachwycał i nadal zachwyca młodością, wigorem, profesjonalizmem i kolorem. W repertuarze zespołu znajdują się opracowania folkloru z 42 regionów Polski. Słowo "Mazowsze" stało się hasłem wywoławczym utożsamianym z nieznanym cudzoziemcom krajem i kulturą, zaś dla Polonii stało się synonimem patriotyzmu ojczyzny.
 
Mazowsze – jeden z najbardziej znanych na świecie polskich zespołów artystycznych, ściśle powiązanych z tradycją i kulturą ludową, narodowymi tańcami, piosenkami, przyśpiewkami. Dla obcokrajowców, zespół był jedną z pierwszych możliwości poznania polskiej kultury. "Jeśli takie jest oblicze Polski, to niech żyje Polska!" napisał o zespole szwajcarski dziennik "Gazette de Lausanne"
 
Niesamowity, a zarazem w pełni normalny wydaje się fakt jak wiele koncertów odbyło się z udziałem tak cudownego zespołu. Występował ponad 7000 razy dla ponad 16 milionów widzów, w 50 krajach na 5 kontynentach.  Tym razem wystąpi w Szczecinie podczas Wielkiej Gali Jubileuszowej 65.lecia. Będzie to dla Państwa 140. minut niezapomnianych wrażeń i doskonałej zabaw.
 
Koncert odbędzie się 14 kwietnia 2016 o godz. 19:00 w hali Azoty Arena.
Bilety w cenie 70-110 zł dostępne są na stronie Azoty Arena.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz