Mauro Picotto pierwszą gwiazdą festiwalu Electric Union

Znany włoski DJ techno, Mauro Picotto został ogłoszony jako pierwsza z zagranicznych gwiazd pierwszej edycji festiwalu Electric Union, który odbędzie się 21 listopada w hali Azoty Arena.

Choć do wydarzenia pozostało jeszcze sporo czasu, bilety na to wydarzenie są już dostępne w sprzedaży internetowej. Ceny biletów kształtują się następująco: I pula – 69 zł (do wyczerpania), II pula, 79 zł (do wyczerpania), 89 zł w dniu imprezy, bilet VIP: 149 zł (ilość ograniczona).

Mauro Picotto zdobył rozgłos dzięki hitom: "Komodo”, "Iguana" czy "Pulsar", jest także jednym z najlepszych światowych producentów muzycznych. Współpracował on, między innymi, z Mario Piu, przy takich utworach jak: "Spectra", "Imperiale" czy "Arabian Pleasure", oraz z twórcą muzycznych nocy Meganite odbywających się niemal na każdym kontynencie (Ameryka, Europa, Azja) i gromadzących setki tysięcy klubowiczów.

Mauro Picotto urodził się w miasteczku niedaleko Turynu, a muzyczną pasję miał we krwi od zawsze. Jego kariera rozpoczęła się, gdy po wygranej w telewizyjnym konkursie talentów jego drogi skrzyżowały się z Danielem Devoli, który promował wówczas singiel "Ride On Time". Od tego momentu Picotto postanowił w stu procentach poświęcić się muzyce. Jego debiutancki singiel "We Gonna Get" szybko zdobył serca europejskiej publiki i do dziś wywołuje euforię wśród klubowiczów z całego świata!

Ogromna muzyczna pasja oraz regularne eksperymenty z dźwiękami wkrótce sprawiły, że nazwisko Mauro Picotto zaczęło wzbudzać wielkie poruszenie w każdej części globu, o czym świadczy również niebywałe zainteresowanie uczestników Love Parade 2000.

Obecnie jest on także szefem znanej wytwórni płytowej BXR, która w 2000 roku otrzymała prestiżową nagrodę podczas gali German Dance Awards, w kategorii najlepszej niezależnej wytwórni płytowej. Sam Mauro był wówczas nominowany w 5 kategoriach, i otrzymał nagrodę w kategorii Best Radio Hit. Ponadto, jest on również zwycięzcą 2FM Irish Dance Music Awards w kategorii Best International DJ oraz M8 DJ Awards 2006 w kategorii Best DJ Techno.

Debiutancki krążek Picotto, pod nazwą „The Album” ukazał się w 2001 roku. W kolejnych latach pracował on przy remix’ach hitów najlepszych światowych artystów, takich jak: Freddie Mercury, U2, Pet Shop Boys czy Jimmy Somerville, a także zmienił styl, kierując się bardziej w kierunku techno.

W 2004 roku zainicjował na Ibizie event Meganite, który stał się wkrótce jednym z największych światowych wydarzeń muzycznych. Dwa lata później Picotto wydał swój kolejny album, pod nazwą "Superclub".

Źródło biografii: muno.pl

 

Więcej o festiwalu Electric Union na stronie wydarzenia w naszym kalendarium.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz