Mecz Chemika Police w trzeciej rundzie Ligi Mistrzyń

Chemik Police w ramach trzeciej kolejki Ligi Mistrzyń podejmie włoskie Imoco Volley Conegliano. Początek spotkania w środę (25.01.) o godzinie 18 w Azoty Arenie. 

Po dwóch kolejkach europejskich pucharów Chemik ma swoim koncie zwycięstwo i porażkę. W ostatnim meczu pokonał Telekom Baku 3:0. Conegliano jest w podobnej sytuacji, również zanotowało zwycięstwo i porażkę. Włoszki wyprzedzają Chemik o jeden punkt. 

– Conegliano to bardzo silny i wyrównany zespół. Musimy spodziewać się, że pokażą dobrą siatkówkę. My też ostatnio prezentujemy równą formę. Mam nadzieję, że zagramy taką petardę, że uda się wygrać – mówi Joanna Wołosz, rozgrywająca. 

Policzanki w trwającym sezonie rywalizowały już z włoską drużyną. W Azoty Arenie przegrały z Modeną 1:3, choć spotkanie mogło potoczyć się zupełnie inaczej.

– Wtedy niewiele nam zabrakło. Modena to zespół o podobnym potencjale do Cenegliano, ale innej charakterystyce. Imoco gra szybciej do skrzydeł, nieco bardziej bazuje na technice niż sile. Na pewno jest to przeciwnik wysokiej klasy. My jednak również potrafimy grać w siatkówkę, co pokazujemy w ostatnich tygodniach – zaznacza Jakub Krebok, drugi trener Chemika. 

W barwach Imoco występuje Katarzyna Skorupa, rozgrywająca z Polski, jedna z najlepszych siatkarek na swojej pozycji. Wcześniej w drużynie grała również Berenika Tomsia. Atakująca reprezentacji Polski zmieniła jednak klub w trakcie trwania bieżących rozgrywek. 

– Kasia to świetna zawodniczka i na pewno potrafi rozrzucić blok rywalek. Dlatego musimy być przygotowane do spotkania pod względem taktycznym – dodaje Wołosz. 

Conegliano jest jednym z faworytów do pozycji medalowych w silnej lidze włoskiej. Po trzynastu kolejkach zajmuje drugie miejsce w tabeli, tracąc zaledwie dwa oczka do liderującego Pomi Casalmaggiore. 

– Conegliano zaliczyło znacznie lepszy start w rozgrywkach niż Modena. Gra równo, więc raczej w środę nie możemy spodziewać się słabszego meczu w ich wykonaniu. Liczymy na siebie i swoje umiejętności – dodaje Krebok. 

Początek środowego pojedynku o godzinie 18 w Azoty Arenie. 

Stoisko fryzjerskie rozstawi Daniel Traut. Najbardziej rozpoznawalny fryzjer w Policach ustanowi rekord w ilości wystylizowanych fryzur podczas meczu sportowego. Wszystko w ramach przygotowań do czerwcowego bicia rekordu guinessa. 

Występy taneczne zaprezentuje Replay Dance Studio, czyli szkoła Michała Pawłowskiego, instruktora new age i hip-hopu. 

Rozstawiona zostanie Przedszkoliada, aktywna strefa zabaw dla dzieci. Stoisko przygotuje również IT Serwis, gdzie każdy może spróbować swoich sił na konsolach Xbox.

Możliwość zabawy w laser tag umożliwi Dragon Events.

W trakcie przerw między setami zorganizowane zostaną konkursy. Do wygrania vouchery do Empiku i Rossmana ufundowane przez Władysława Diakuna, burmistrza Polic. 

Dla kibiców z Polic podstawimy darmowy autobus, który ruszy o godzinie 17:00 z przystanku Police Rynek. Następnie przejedzie przez Police Osiedle Chemik (przystanek w kierunku Siedlic), Siedlice i Pilchowo. Kurs powrotny 20 minut po zakończeniu meczu.

Wciąż można kupić wejściówki na spotkanie Chemik Police – Imoco Volley Conegliano. Bilety dostępne są w internecie (TUTAJ), punktach sprzedaży lub w kasach Azoty Areny w dniu meczu od godziny 16.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz