Najdziksza impreza biegowa na Pomorzu Zachodnim

Dziki Weekend wyjątkowy i jedyny taki festiwal biegowy w województwie zachodniopomorskim. Tu nie liczy się tylko bieganie, ale też siła, charakter, chęć pokonywanie własnych słabości oraz oczywiście dobra zabawa w sportowej rywalizacji. Wszystko w trakcie 3-dniowych zmagań na terenie polickich lasów.

Dla wielu biegaczy start w zwykłych biegach ulicznych stał się czymś tak powszednim, że potrzebowali oni nowych wyzwań, wyższego poziomu trudności z większą dawką adrenaliny. Tak powstały biegi ekstremalne, zyskujące w naszym kraju coraz większą popularność. Dziki Weekend łączy wszystkie te cechy w jedną imprezę, którą każdy z uczestników z pewnością zapamięta na długo.

Bieg nocny na 5 km na dobry początek

Dziki Weekend 2018 otworzy VIII „Nocny Bieg Szlakiem Dzika” na dystansie 5 km. W piątkowy wieczór (17.08.2018) z obowiązkowymi lampkami czołowymi po raz pierwszy przetrą trasę, z którą zmierzą się ponownie kilkanaście godzin później, kolejnego dnia zmagań i to dwukrotnie robiąc dwie pętle. Bieg ten w nietypowej, bo nocnej formie, pozwoli zapoznać się z leśnymi ścieżkami, długimi podbiegami i zbiegami, wąwozami, dolinami, rowami z wodą, szutrem, błotem, piaskiem. Na koniec biegu odbędzie się wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

10 km przełajów na półmetku

Drugi dzień biegowych, tym razem już dziennych zmagań, to VIII „Bieg Szlakiem Dzika” na dystansie 10 km, w ramach którego odbędą się również IV „Przełajowe Mistrzostwa Polski Strażaków”. Tym razem będą to dwie pętle po trasie wcześniejszego biegu nocnego. Skoro jest to Bieg Szlakiem Dzika, to również i prawdziwego dzika zabraknąć nie może. Po biegu, każdy uczestnik będzie mógł bowiem skosztować najprawdziwszego dzika upieczonego na mecie.

Ekstremalny bieg z przeszkodami na finał

Po zwykłym przełajowym bieganiu czas będzie podnieść znacząco poprzeczkę i dołożyć sporą dawkę adrenaliny. Policki Dziki Weekend zakończy IV „Ekstremalny Dzikobieg”, w ramach którego odbędą się również IV „Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w biegu ekstremalnym na 7,5km. Na trasie tego biegu znajdzie się to co wszystkie prawdziwe dziki lubią najbardziej czyli rowy, tunele, ściany 2,5; 2,7; 1,2 metra, liny, glina, podbiegi błotne, opony, runda górska z kłodą, druty, wozy wojskowe, woda, przeszkody z napięciem, błoto, błotne ściany, ślizgawka, wąwozy strome, bagna i wiele innych niespodzianek. Nie bez powodu Ekstremalny Dzikobieg zaliczany jest także do OCR TopLigi czyli pierwszej w Polsce profesjonalnej ligi tej ekstremalnej dyscypliny sportu.

 

Nie tylko dla dorosłych

Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych miłośnikach biegowej rywalizacji, dla których przygotowano „Bieg Szlakiem Małego Dzika”, w którym udział jest bezpłatny. Start dzieci przewidziano na czterech dystansach oraz w czterech grupach wiekowych: przedszkolaki (100m.), kl. I- III (ok.200-250m.), kl. IV – VI (400m.), gimnazja kl. I-III (1 mila). Symboliczna opłata za udział w biegu wynosi 5 zł.

Opłaty

17-19.08.2018r. 3DNI/3 BIEGI „Dziki Weekend 2018”

Pakiet zawiera: Nr startowy x2, pakiet na posiłek (obiad domowy) x 2, talon na dzika, chip, medale na mecie x 3, koszulka techniczna sportowa, pakiet na ognisko, gadżet – pamiątka, torba)

 • do 26 stycznia 2018r. – koszt udziału jednego zawodnika (Noc, Dzień, Ekstremalny) – 155 PLN
 • do 26 kwietnia 2018r. -koszt udziału jednego zawodnika (Noc, Dzień, Ekstremalny) – 169 PLN
 • do 29 lipca 2018r. – koszt udziału jednego zawodnika (Noc, Dzień, Ekstremalny) – 189 PLN
 • od 30 lipca i w dniu startu opłaty w biurze zawodów – 200 PLN

UWAGA!!! od daty 30.07.18r. zaksięgowane opłaty startowe oraz w dniu zawodów NIE ZAWIERAJĄ LEGGINSÓW SPORTOWYCH W PAKIECIE STARTOWYM, CZAPKI ,GADŻETU I BRAK MEDALI OKOLICZNOŚCIOWYCH.


17.08.2018r. VIII „Nocny Bieg Szlakiem Dzika” 5km

Pakiet zawiera: Nr startowy, medal, chip, pakiecik na ognisko, pamiątka, energetyk , torba)

 • do 26 stycznia 2018r. – koszt udziału jednego zawodnika – 40 PLN
 • do 26 kwietnia 2018r. -koszt udziału jednego zawodnika – 50 PLN
 • do 29 lipca 2018r. – koszt udziału jednego zawodnika – 60 PLN
 • od 30 lipca 2018r. i w dniu startu opłaty w biurze zawodów – 60 PLN

UWAGA!!! od daty 30.07.18r. zaksięgowane opłaty startowe oraz w dniu zawodów NIE ZAWIERA PAMIĄTKI W PAKIECIE STARTOWYM oraz MEDALU


18.08.2018r. VIII „Bieg Szlakiem Dzika”, IV ”Przełajowe Mistrzostwa Polski i Województwa Strażaków”

Pakiet zawiera: Nr startowy , pakiet na obiad (dwa dania i kompocik), talon na dzika, chip, medal na mecie, pamiątkę i gadżet imprezy – czapkę, torbę)

 • do 26 stycznia 2018r. – koszt udziału jednego zawodnika – 55PLN
 • do 26 kwietnia 2018r. -koszt udziału jednego zawodnika – 65PLN
 • do 29 lipca 2018r. – koszt udziału jednego zawodnika – 70PLN
 • od 30 lipca i w dniu startu opłaty w biurze zawodów – 70PLN

UWAGA!!! od daty 30.07.18r. zaksięgowane opłaty startowe oraz w dniu zawodów NIE ZAWIERA PAMIĄTKI W PAKIECIE STARTOWYM oraz MEDALU)


19.08.2018r. IV „Ekstremalny Dzikobieg”, IV „Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych” 7,5km

Pakiet zawiera: Nr startowy , pakiet na obiad dwudaniowy), chip, medal na mecie, legginsy sportowe z logo imprezy, gadżet, woda, torba.

 • do 26 stycznia 2018r. – koszt udziału jednego zawodnika – 89PLN
 • do 26 kwietnia 2018r. -koszt udziału jednego zawodnika – 99PLN
 • do 29 lipca 2018r. – koszt udziału jednego zawodnika – 109PLN
 • od 30 lipca i w dniu startu opłaty w biurze zawodów – 120PLN

UWAGA!!! od daty 30.07.18r. zaksięgowane opłaty startowe oraz w dniu zawodów NIE ZAWIERA legginsów sportowych W PAKIECIE STARTOWYM oraz MEDALU)


Darmowy nocleg dla przyjezdnych

Na koniec niesamowicie miła sprawa dla wszystkich przyjezdnych uczestników wydarzenia. Dziki Weekend jako jedyna taka impreza biegowa w Polsce oferuje aż 180 zupełnie darmowych noclegów w internacie! Rejestracja e-mailowa noclegu po opłaceniu biegów pod adresem: nocleg.dzikiweekend@gmail.com – liczy się kolejność rejestracji i zgłoszeń.

Pozostałe osoby mogą liczyć na 5% zniżkę na nocleg w Hotelu Dobosz.

Medale

Medale poszczególnych biegów w ramach Dzikiego Weekendu, podobnie jak w roku ubiegłym, będą miały formę puzzli i wszystkie trzy łączyć się będą w jedną spójną całość stanowiąc wyjątkowe trofeum i pamiątkę.

Podstawowe informacje:

Data: 17-19 sierpnia 2018
Miejsce: Police, ul Piaskowa 97 – Start i meta zlokalizowana na polanie obok stadionu lekkoatletycznego
Zapisy: <<< Kliknij >>>
Organizator: Klub Biegowy Dzik
Strona oraz regulamin biegu: www.dzikiweekend.pl

A tak to wyglądało w roku ubiegłym:

W roku ubiegłym portal Hot-Point.pl zaangażowany był w promocję Dzikiego Weekendu, co dało nam także sporo satysfakcji. W 2018 r także na łamach naszej strony dowiecie się wszelkich informacji na temat tego niesamowitego festiwalu biegowego, który z całą pewnością jest Gorącym Punktem na mapie Polic, na którym po prostu warto być!

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz