Noc spadających gwiazd w Szczecinie

Popularne „spadające gwiazdy” czyli meteory, są jednym z bardziej spektakularnych zjawisk astronomicznych, możliwych do zaobserwowania niebie. Perseidy natomiast to tzw. „rój meteorów”, występujący zwykle w połowie sierpnia. Wzmożona aktywność „roju”, kiedy w ciągu godziny można zaobserwować nawet sto i więcej „spadających gwiazd”, jest prawdziwą ucztą dla oka!

Wspólne obserwacje Perseidów z roku na rok stają się coraz bardziej popularne nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. W Szczecinie będziemy mieli możliwość nie tylko oglądać deszcz meteorów ale również inne obiekty letniego nieba, jak gromady gwiazd, mgławice czy galaktyki. Tego wieczoru aż dwukrotnie widoczna będzie również Międzynarodowa Stacja Kosmiczna.

Obserwacje zorganizowane przez szczeciński oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii odbędą się w środę 12 sierpnia na Psiej Polanie znajdującej się nieopodal Pomnika Czynu Polaków w Parku Kasprowicza. Zalecane jest pojawienie się z leżakami lub kocami, członkowie PTMA Szczecin chętnie udzielą też rad w jaki sposób fotografować „spadające gwiazdy”.

Wydarzenie rozpocznie się o 21:00 i potrwa do 1:00.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz