Organizacje pozarządowe po raz 15 spotkają się „Pod platanami”

Już w czerwcu teren szczecińskich Jasnych Błoni przemieni się w prawdziwie aktywne miasto – Pozarządowo! W jego granicach zamieszkają pełne pasji i energii do działania szczecińskie organizacje pozarządowe, które na co dzień zmieniają rzeczywistość wokół nas. Nie zabraknie konkursów, pokazów, muzyki i dobrego humoru!

Już od piętnastu lat, każdego roku  organizacje pozarządowe spotykają się w samym sercu miasta, by udowodnić, że Szczecin to nie tylko płynnie działający organizm, połączony siecią ulic, placów, miejsc pracy i instytucji. Miasto to przede wszystkim ludzie – realizujący swoje pasje i marzenia, zmieniający bliższe i dalsze otoczenie, angażujący się w działania społeczno-artystyczne oraz potrafiący powiedzieć głośno NIE, kiedy trzeba reagować na niesprawiedliwe czy niesprzyjające mieszkańcom działania.

To właśnie oni czekają na to by Was poznać i podzielić się z Wami swoim doświadczeniem, a przede wszystkim pozytywną energią, którą czerpią z aktywnego działania każdego dnia. Zapraszamy wszystkich Szczecinian oraz gości naszego miasta na Jasne  Błonia na Wielki Piknik Pasji czyli  XV Szczecińskie Spotkanie Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI, które odbędzie się w niedzielę 5 czerwca  2016 r., w godz. 11:00 – 18:00.

Szczecińskie Spotkanie Organizacji Pozarządowych "Pod Platanami" odbędzie się już po raz piętnasty i jest wielkim świętem III sektora, organizowanym przez NGO-sy dla wszystkich mieszkańców i gości naszego miasta. Jest to wyjątkowa okazja do wzajemnego poznania się i  zaprezentowania ponad 150 organizacji pozarządowych.

Na wypełnionym po brzegi trawniku Jasnych Błoni mieszkańcy będą mogli wziąć udział w licznych warsztatach twórczych, sprawdzić swoje umiejętności w zadaniach sportowych oraz tych, dotyczących bezpieczeństwa i pierwszej pomocy. Na deskach Amfiteatru im. III Sektora przedstawiciele NGO pokażą swoją miłość do występów scenicznych, a w Zaułku Artystów pasję tworzenia. Cień pięknych platanów stanowić będzie idealną scenerię do spotkań i rozmów            z mieszkańcami na temat działalności organizacji pozarządowych. Wszystko to, by pokazać, jak wiele można zrobić wspólnie – wystarczy dołączyć do III sektora!

Mamy nadzieję, że także i Wy miło  wspominacie nasze spotkania i z niecierpliwością czekacie na kolejne święto szczecińskich organizacji pozarządowych, na które zapraszamy już dzisiaj.

Pokaż nam jak Ty widzisz pozarządowy Szczecin, forma nie ma znaczenia, liczy się kreatywność twórców i efekt końcowy. Na prace organizatorzy czekaj ąo 17 maja w Sektor 3 Szczecin. Dla zwycięzców przewidziano nagrody!

Forma prac jest dowolna, jednak mottem przewodnim każdej z nich powinien być element społecznego, obywatelskiego angażowania Szczecinian, miejsc pozarządowych, inicjatyw społecznych na rzecz III sektora. Liczy się Twoja wyobraźnia!!

Do udziału w konkursie zachęcamy mieszkańców Szczecina w każdym wieku. Zgłoszone prace zostaną podzielone, pod względem wiekowym autorów,

na 3 grupy:

  • I grupa: dzieci,
  • II grupa: młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna,
  • III grupa: dorośli.

Z każdej z grup kapituła konkursowa nagrodzi 3 prace: 1 zwycięską i 2 wyróżnione. Przy ocenie, pod uwagę będzie brana jakość wykonania, dobór materiałów, wyobraźnia oraz umiejętność wykorzystania materiałów plastycznych w kontekście całego projektu.

Wybrane prace zostaną zaprezentowane w Galerii Prezydenckiej w Urzędzie Miasta Szczecin, a uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas XV Szczecińskiego spotkania organizacji pozarządowych Pod Platanami 5 czerwca 2016 roku na Jasnych Błoniach w Szczecinie.

Dla zwycięzców przewidujemy atrakcyjne nagrody.

Wszystkich zainteresowanych udziałem zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu dostępnym pod adresem (LINK).

Termin zakończenia konkursu upływa z dniem 17 maja 2016 roku. Formularz zgłoszeniowy wraz z oświadczeniem (do pobrania).

Na Wasze prace organizatorzy czekają pod adresem: Fundacja Sektor 3  al. Wojska Polskiego 63, 70-476 Szczecin, można je dostarczyć osobiście lub za pośrednictwem poczty.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz