Poczuj siłę dzikiego pędu! Wystartuj w Dzikim Weekendzie!

Dziki Weekend wyjątkowy i jedyny taki festiwal biegowy w województwie zachodniopomorskim. Tu nie liczy się tylko bieganie, ale też siła, charakter, chęć pokonywanie własnych słabości oraz oczywiście dobra zabawa w sportowej rywalizacji. Wszystko  w trakcie 3-dniowych zmagań na terenie polickich lasów.

Dla wielu biegaczy start w zwykłych biegach ulicznych stał się czymś tak powszednim, że potrzebowali oni nowych wyzwań, wyższego poziomu trudności z większą dawką adrenaliny. Tak powstały biegi ekstremalne, zyskujące w naszym kraju coraz większą popularność. Dziki Weekend łączy wszystkie te cechy w jedną imprezę, którą każdy z uczestników z pewnością zapamięta na długo.

Bieg nocny na 5 km na dobry początek

Dziki Weekend 2017 otworzy VII „Nocny Bieg Szlakiem Dzika” na dystansie 5 km. W piątkowy wieczór (18.08.2017) z obowiązkowymi lampkami czołowymi po raz pierwszy przetrą trasę, z którą zmierzą się ponownie kilkanaście godzin później, kolejnego dnia zmagań i to dwukrotnie robiąc dwie pętle. Bieg ten w nietypowej, bo nocnej formie, pozwoli zapoznać się z leśnymi ścieżkami, długimi podbiegami i zbiegami, wąwozami, dolinami, rowami z wodą, szutrem, błotem, piaskiem. Na koniec biegu odbędzie się wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

10 km przełajów na półmetku

Drugi dzień biegowych, tym razem już dziennych zmagań, to VII „Bieg Szlakiem Dzika” na dystansie 10 km, w ramach którego odbędą się również III „Przełajowe Mistrzostwa Polski Strażaków”. Tym razem będą to dwie pętle po trasie wcześniejszego biegu nocnego. Skoro jest to Bieg Szlakiem Dzika, to również i prawdziwego dzika zabraknąć nie może. Po biegu, każdy uczestnik będzie mógł bowiem skosztować najprawdziwszego dzika upieczonego na mecie.

Ekstremalny bieg z przeszkodami na finał

Po zwykłym przełajowym bieganiu czas będzie podnieść znacząco poprzeczkę i dołożyć sporą dawkę adrenaliny. Policki Dziki Weekend zakończy III „Ekstremalny Dzikobieg”, w ramach którego odbędą się również III „Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w  biegu ekstremalnym na 7,5km. Na trasie tego biegu znajdzie się to co wszystkie prawdziwe dziki lubią najbardziej czyli rowy, tunele, ściany 2,5; 2,7; 1,2  metra, liny, glina, podbiegi błotne, opony, runda górska z kłodą, druty, wozy wojskowe, woda, przeszkody z napięciem, błoto, błotne ściany, ślizgawka,  wąwozy strome, bagna  i wiele innych niespodzianek. Dodatkowo, organizatorzy zapowiadają, że poziom trudności tegorocznego biegu wzrośnie o ok. 20%. Nie bez powodu Ekstremalny Dzikobieg zaliczany jest także do OCR TopLigi czyli pierwszej w Polsce profesjonalnej ligi tej ekstremalnej dyscypliny sportu.

Nie tylko dla biegaczy

Choć z założenia Dziki Weekend jest imprezą biegową, to w wydarzeniu tym swój udział mogą wziąć udział także miłośnicy chodzenia z kijkami, którzy klasyfikowani są w odrębnych kategoriach. Zwolennicy nordic walking mogą brać udział zarówno w nocnym jak i dziennym „Biegu Szlakiem Dzika”.

Nie tylko dla dorosłych

Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych miłośnikach biegowej rywalizacji, dla których przygotowano „Bieg Szlakiem Małego Dzika”, w którym udział jest bezpłatny. Start dzieci przewidziano na czterech dystansach oraz w czterech grupach wiekowych: przedszkolaki (100m.), kl. I- III (ok.200-250m.), kl. IV – VI (400m.), gimnazja kl. I-III (1 mila).

Opłaty

18-20.08.2017r.  3DNI/3 BIEGI „Dziki Weekend 2017”

Pakiet zawiera: Nr startowy x2, pakiet na posiłek (obiad domowy) x 2, talon na dzika, chip, medale na mecie x 3, koszulka techniczna sportowa, pakiet na ognisko, gadżet – pamiątka, torba)

  • do 15 kwietnia (Noc, Dzień, Ekstremalny) – 140 złotych
  • do 14 sierpnia (Noc, Dzień, Ekstremalny) – 170 złotych (także w dniu startu)

UWAGA!!! od daty 01.08.16r. zaksięgowane opłaty startowe oraz w dniu zawodów  NIE ZAWIERAJĄ KOSZULKI TECHNICZNEJ W PAKIECIE STARTOWYM, GADŻETU I BRAK MEDALI OKOLICZNOŚCIOWYCH.


18.08.2017r.  VII „Nocny Bieg Szlakiem Dzika” 5km

Pakiet zawiera: Nr startowy, medal, chip, pakiecik na ognisko, pamiątka, energetyk , torba)

  • do 15 kwietnia – 35 złotych
  • do 14 sierpnia – 40 złotych (także w dniu startu)

19.08.2017r.  VII „Bieg Szlakiem Dzika”, III ”Przełajowe Mistrzostwa Polski i Województwa Strażaków” „Nordic Walking” na 10km

Pakiet zawiera: nr startowy , pakiet na obiad (dwa dania i kompocik), talon na dzika, chip, medal na mecie, pamiątkę i gadżet imprezy, energetyk, torbę)

  • do 15 kwietnia – 50 złotych
  • do 14 sierpnia – 60 złotych (także w dniu startu)

UWAGA!!! od daty 01.08.17r. zaksięgowane opłaty startowe oraz w dniu zawodów  NIE ZAWIERA PAMIĄTKI W PAKIECIE STARTOWYM oraz MEDALU.


20.08.2017r.  II „Ekstremalny Dzikobieg”, III „Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych” 7,5km

Pakiet zawiera: Nr startowy , pakiet na obiad (dwa dania i kompocik), chip, medal na mecie, Koszulka Techniczna z logo imprezy, gadżet, woda na mecie, energetyk, torba

  • do 15 kwietnia – 80 złotych
  • do 14 sierpnia –100 złotych (także w dniu startu)

UWAGA!!! od daty 01.08.17r. zaksięgowane opłaty startowe oraz w dniu zawodów  NIE ZAWIERA KOSZULKI TECHNICZNEJ W PAKIECIE STARTOWYM oraz MEDALU.


Darmowy nocleg dla przyjezdnych

Na koniec niesamowicie miła sprawa dla wszystkich przyjezdnych uczestników wydarzenia. Dziki Weekend jako jedyna taka impreza biegowa w Polsce oferuje aż 200 zupełnie darmowych noclegów w internacie! Osoby zainteresowane muszą się w tej sprawie kontaktować z Piotrem Lewandowskim, tel. 783-107-081.

Medale

Medale tegorocznej edycji Dzikiego Weekendu są nie tylko piękne, ale też medal z każdego biegu jest puzzlem, który łączy się z kolejnym w jedną spójną całość. Trzeba przyznać, że prezentują się naprawdę rewelacyjnie i stanowić będą nie lada trofeum w kolekcji każdego zdobywcy.

Pakiet startowy: koszulka i buff

Podstawowe informacje:

Data: 18-20 sierpnia 2017
Miejsce: Police, ul Piaskowa 97 – Start i meta zlokalizowana na polanie obok stadionu lekkoatletycznego
Zapisy: 7 Nocny Bieg Szlakiem Dzika, 7 Bieg Szlakiem Dzika, 3 Ekstremalny Dzikobieg
Organizator: Klub Biegowy Dzik
Strona oraz regulamin biegu: www.dzikiweekend.pl

A tak to wyglądało w roku ubiegłym:

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz