Siódmy raz pobiegną na K2

Tak samo jak wiele osób dziwi, że Szczecin nie leży nad morzem tak samo zdziwi chyba fakt, że w mieście tym rok rocznie odbywa się przełajowy bieg, który śmiało można nazwać biegiem górskim. Mowa tu oczywiście o Biegu na K2, który w tym roku odbędzie się już po raz siódmy.

Skąd ta nietypowa nazwa biegu? K2 jest drugim co do wielkości szczytem świata o wysokości 8611 metrów i taki właśnie dystans pokonają uczestnicy szczecińskiego biegu. Trasa wiodła będzie przez Puszczę Wkrzańską w okolicy Szczecińskiej Gubałówki, gdzie znajdować się będzie meta.

Koszulka

W tym roku organizatorzy postanowili odejść od koszulek technicznych, których każdy biegacz zapewne ma aż nadto w swojej szafie, na rzecz wysokiej jakości koszulek bawełnianych by można było pochwalić się udziałem w tym trudnym biegu w każdej okoliczności, niekoniecznie podczas na treningu. Koszulki takie znajdzie w pakiecie startowym.

Medal

Podobnie jak w latach ubiegłych, medal Biegu na K2, który otrzyma każdy, kto dobiegnie na metę, prezentuje się bardzo pięknie.

 

Podstawowe informacje Biegu na K2:

Data: 24.09.2017 r., godz. 12:00
Miejsce: Szczecińska Gubałówka, ul. Lisiej Góry 6
Dystans: 8611 m
Opłata: 80 zł
Zapisy i regulamin: www.biegnak2.pl


Dzieci pobiegną w Pogoni za Yeti

Nie tylko dorośli tego dnia będą mogli wystartować w biegu, ale też dzieci, które na dystansie 100 metrów wystartują W Pogoni za Yeti. W biegu tym będą mogły wziąć udział dzieci z roczników 2005-2014, które będą sklasyfikowane wg swojego rocznika. Oczywiście, podobnie jak dorośli, młodzi biegacze na mecie również otrzymają pamiątkowy medal.

Podstawowe informacje Biegu W Pogoni za Yeti:

Data: 24.09.2017 r., godz. 14:00
Miejsce: Szczecińska Gubałówka, ul. Lisiej Góry 6
Dystans: 100 m
Opłata: 15 zł
Zapisy i regulamin: www.biegnak2.pl

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz