Społecznie nadAktywni są wśród nas

Bartosz Rogojsza ze Stowarzyszenia SYNERGIA, Paulina Ratajczak z Fundacji LAS SZTUKI, Krzysztof Kuźnicki ze Stowarzyszenia KAMERA. Co ich łączy? Działają w organizacjach pozarządowych, które wzbogacają ofertę naszego miasta!

Szczecinianie uważają swoje miasto za tzw. „wioskę z tramwajami”. Miejsce przez boga zapomniane, na końcu (początku?) Polski, gdzie nic ciekawego się nie dzieje. Festiwali brak, aktywność społeczna na poziomie -10 (w skali od 0 do 10). Jednak są osoby, które są całkowitą antytezą szczecińskiego malkontenta. Nazwaliśmy ich Społecznie nadAktywni. Działają, żeby nam w Szczecinie było lepiej. Chcemy o nich mówić głośno, bo postawy prospołeczne należy chwalić!

Cechy szczególne: trudno im „usiedzieć” na miejscu, potrafią zorganizować wokół siebie ludzi z podobnymi pomysłami, najczęściej są członkami (lub wolontariuszami) organizacji pozarządowych, realnie wpływają na nasze miasto i jego ofertę dla mieszkańców. Najczęściej poświęcają swój czas, nie oczekując niczego w zamian. Taką postawę należy promować i stawiać za przykład!

Mieliśmy przyjemność porozmawiać z Bartoszem Rogojszą ze Stowarzyszenia SYNERGIA, Pauliną Ratajczak z Fundacji LAS SZTUKI oraz z Krzysztofem Kuźnickim ze Stowarzyszenia KAMERA. Każda z nich działa w organizacji pozarządowej. Działają z i na rzecz dzieci, seniorów, mieszkańców Szczecina. Organizują doradztwo, festiwale, warsztaty konkursy i wiele innych. 

Z naszej strony chcieliśmy pokazać, że za wieloma akcjami w naszym mieście stoją nie NAZWY instytucji a realne osoby, które dają z siebie 110%, aby nam wszystkim było lepiej. Niech one będą przykładem tego, że można zdziałać wiele mając odpowiednie zaplecze. Tym zapleczem są właśnie organizacje pozarządowe!

 

 Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz