Szczecińskie urodziny berlińskiego klubu Tresor

23 kwietnia 2016 roku Tresor świętować będzie swoje 25 urodziny w Szczecinie podczas oficjalnej trasy zaplanowanej w największych polskich miastach. Podczas wydarzenia w Szczecinie usłyszycie dwóch rezydentów berlińskiego klubu.

Jedną z nich będzie Pacou, znany przede wszystkim ze swoich żywych i pulsujących występów, zrzeszony z Tresor Rec. od 1997 roku, kiedy to wydał swój pierwszy album dla tejże wytwórni „Symbolic Language” (TRESOR Rec.). Następnie zaczął pracować w klubie TRESOR jako DJ-rezydent oraz współorganizator imprez „Headguarters”. Obok niego wystąpi również rezydent legendarnego klubu Tresor – T.A.G. oraz polscy artyści.

Wydarzenie odbędzie się w Szczecińskim Lofcie Kultury przy ul. Kolumba 4. Start zaplanowano na godz. 22:00, zaś wstęp kosztować będzie 25 zł.


LINE UP:

Techno Stage:
* Pacou (Tresor Records)
* Dj T.A.G. – Tresor / Berlin (Tresor.Berlin)
* Kaotik (Playground / Elite Records (Mexico)
* Tralien (A.T.O.M.)
* 2fast4you (Neuroshocked)
* Droptech (Neuroshocked)

Psytrance Stage:
* Zoe (S.C.C, Dzikuska OA)
* Trip (Egodrop, Dzikuska OA)
* Maruder (Fembot)
* Wyrx (Egodrop)
* Drop'psy (Dzikuska OA)
* Konrad Kacak (Szczecin)


Klub Tresor bez wątpienia miał bardzo duży wkład w rozwój i promowanie muzyki techno. Od marca 2016 roku legendarny już klub będzie świętować swoje 25 urodziny.

Klub Tresor jest jednym z najbardziej kultowych i znanych miejsc na mapie Berlina. Swoją działalność rozpoczął w 1991 roku, a jego założycielami są Dimitri Hegemann oraz Achim Kohlberger. Tresor stał się symbolem muzyki techno niedługo po jego otwarciu – uchwycił on energię ponownego zjednoczenia Berlina oraz był niejako odpowiedzią na nowe trendy w muzyce wczesnych lat '90.

Początkowo domem dla Tresor'a był opustoszały budynek, który w przeszłości służył jako magazyn. Założyciele klubu poczuli moc drzemiącą w masywnych, stalowych konstrukcjach i w gołych betonowych ścianach – miejsce w prost idealne dla muzyki techno. Oficjalne otwarcie Tresor’a odbyło się w marcu 1991 roku. 7 miesięcy później narodziła się wytwórnia Tresor Records. Początkowo imprezy przeplatały się z ciągłym remontem budynku, tak, aby przystosować go w pełni do zgodnych z prawem przepisów, żeby Tresor uzyskał status klubu.

W 1995 roku Tresor stał się miejscem odwiedzin "nowej generacji" dj'ów oraz klubowiczów. W każdą środę, piątek i sobotę stawał się on częścią kulturotwórczą miasta Berlina. Wśród odwiedzających coraz częściej byli ludzie spoza Niemiec, którzy traktowali klub jako mekkę muzyki techno. W 2005 roku drzwi Tresor'a zamknęły się, by dwa lata później wraz ze znalezieniem nowego obiektu, kontynuować ideę undergroundowych imprez.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz