Wielki Mecz Gwiazdy dla Hospicjum 2018

Stowarzyszenie Siatkarze dla Hospicjum odkrywa karty!

 

26 maja 2018 – tę datę wszyscy szczeciński pasjonaci sportu mogą śmiało wpisać w swoje kalendarze. Jest to bowiem dzień, w którym odbędzie się „Wielki Mecz Gwiazdy dla Hospicjum” oraz towarzyszący mu turniej amatorski „Siatkarze dla Hospicjum” i „Szczeciński Festiwal Biegowy”.  

 

Wielkie serca amatorów

Majowy turniej amatorski „Siatkarze dla Hospicjum” na stałe wpisał się w kalendarz sportowych imprez w Szczecinie i niezmiennie cieszy się ogromną popularnością (nie)profesjonalnych siatkarzy. To oni w 2008 roku zagrali dla podopiecznych Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych po raz pierwszy i przybywają do Szczecina niezmiennie od 11 lat rozegrać mecze, z których pieniądze przeznaczane są na zakup sprzętu poprawiającego komfort życia małych podopiecznych Fundacji.  Dla siatkarzy amatorów majowy weekend pod znakiem siatkówki to już tradycja. Turniej, choć z nazwy amatorski do amatorskich z pewnością nie należy. Nie brakuje w nim bowiem efektownych zagrywek, zbić i obron, a jego uczestnicy choć zawodowcami nie są w siatkówkę grają jak profesjonaliści. I choć w maju ponownie staną po przeciwnych stronach siatki, to łączący ich cel wychodzi poza boiskowe linie i słupki  – to przede wszystkim dobra zabawa i chęć niesienia pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują.  Areną turniejowych zmagań amatorów jak co roku będzie hala Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego przy ulicy Tenisowej. W turnieju weźmie udział 15 zespołów mieszanych, zmagania których kibice będą mogli obserwować przez dwa dni od 26 do 27 maja 2018.

Szczeciński Festiwal Biegowy czyli o tym jak „Piątka” podwaja zasięg i liczbę uczestników

Niekwestionowanym sukcesem poprzedniej edycji akcji „Siatkarze dla Hospicjum” okazał się 5km bieg wokół kąpieliska Arkonka.  Popularność jaką rok temu zyskała raczkująca „Piątka z Gwiazdami” przekroczyła oczekiwania organizatorów. Charytatywny bieg pozwolił włączyć się do akcji tym, którzy w siatkówkę nie grają. W końcu biegać może każdy, tu nikogo nie ogranicza wiek ani centymetry, a chęć niesienia pomocy wśród szczecinian okazała się ogromna.  Organizatorzy, zachęceni prędkością z jaką sprzedawały się pakiety startowe (400 pakietów zakupionych w ciągu zaledwie kilku dni), zdecydowali się rozszerzyć zakres biegu o nowy dystans 10km. „Szczeciński Festiwal Biegowy” w skład którego wejdzie „Piątka” oraz „Dziesiątka z Gwiazdami” rozpocznie się 26 maja 2018 o godzinie 11:00 na terenie Arkonki .

 

Mecz inny niż wszystkie

Ci, którzy nie czują się na siłach uczestniczyć w amatorskim turnieju siatkarskim przy Tenisowej lub nie zdążą przygotować formy aby pobiec wokół Arkonki mogą zacierać ręce na siatkarski Mecz Gwiazd, który odbędzie się w hali przy ulicy Szafera. Tutaj zmiany w stosunku do lat ubiegłych są chyba najbardziej zauważalne. Przenosiny ze Szczecińskiego Domu Sportu zdecydowanie wyszły meczowi  na dobre. Kameralna hala przy ulicy Wąskiej, choć miała swój urok, nie może równać się z 5tysięczną Netto Areną. Rozmiary obiektu przy Szafera niewątpliwie przyczyniły się do wzrostu frekwencji na trybunach, a co za tym idzie zwielokrotniły wpływy z biletów pozwalając zebrać kwoty niezbędne do zakupu sprzętu ratującego życie podopiecznych szczecińskiego hospicjum. W ubiegłym roku Stowarzyszenie Siatkarze dla Hospicjum przeznaczyło środki zebrane podczas całej akcji na zakup dwóch nowych samochodów, którymi pielęgniarki i lekarze codziennie dojeżdżają do podopiecznych Hospicjum.  Niezmienna w Netto Arenie pozostanie obecność Gwiazd. Tradycyjnie jak co roku można spodziewać się wizyty wielkich nazwisk. Przypomnijmy, że w Meczu Gwiazd udział wzięli już Krzysztof Ignaczak, Małgorzata Glinka – Mogentale, Maciej Kot, Mariusz Wlazły, Kamil Stoch i wielu innych. To tylko mała część pełnej listy sportowych sław, które od 8 lat wspierają podopiecznych ZHDD.  Również w tym roku organizatorzy spodziewają się, że sportowcy przyjmą zaproszenie na mecz, który sami określają jako wyjątkowy. Dla nich to spotkanie dzięki któremu mogą pomóc chorym dzieciom, a przy okazji świetnie się bawić.  Mecz Gwiazd rozegrany zostanie w sobotę 26 maja 2018 w Netto Arenie o godzinie 17:00

o już kolejna edycja siatkarskiego meczu „GWIAZDY DLA HOSPICJUM”. Mecz, o którym wszyscy mówią, że jest inny niż wszystkie odbędzie się 26 maja o godzinie 17:00. Podobnie jak podczas czterech ostatnich edycji areną tego wyjątkowego widowiska będzie Netto Arena. 

Jak co roku w meczu udział wezmą wielkie gwiazdy sportu, zarówno te na co dzień związane z siatkówką, jak i te, które pragną sprawdzić się w niecodziennej dla siebie roli. W poprzednich edycjach meczu swój udział wzięły takie osobistości jak Mariusz Wlazły, Krzysztof Ignaczak, Małgorzata Glinka – Mogentale czy Ania Werblińska. Siatkarzy i siatkarki co roku dzielnie wspierają skoczkowie narciarscy w osobach Maćka Kota, Kamila Stocha, czy Piotrka Żyły. Również w tym roku spodziewamy się wizyty wielkich ludzi o ogromnych sercach, którzy pomimo oddzielającej ich siatki zrobią wszystko aby swoją grą i dobrą zabawą zapewnić kibicom zgromadzonym w hali dawkę pozytywnych emocji, a przede wszystkim wesprzeć podopiecznych ZHDD.

Podczas meczu, tradycyjnie wylicytować będzie można upominki przekazane przez sportowców. Całość środków zebranych podczas meczu zostanie przekazana na pomoc małym Podopiecznym szczecińskiego hospicjum.

Pamiętajcie, że kupując bilet, Wy również stajecie się bardzo ważną częścią tej imprezy, no bo w końcu „pomagamy dzięki Twojej pomocy!” ♥ ♥ ♥ 

Bądźcie z nami 26 maja (sobota) o godzinie 17:00 w Netto Arena. Emocje gwarantowane! Bilety do nabycia na https://meczgwiazd.szczecin.pl/

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz