11. Festiwal Komedii SZPAK 2017: konkurs kabaretowy

Kiedy:
2 Grudzień 2017@18:00 – 22:00
2017-12-02T18:00:00+01:00
2017-12-02T22:00:00+01:00
Gdzie:
DK Słowianin
Józefa Korzeniowskiego 7
70-211 Szczecin
Polska
Koszty:
25 zł - 35 zł
11. Festiwal Komedii SZPAK 2017: konkurs kabaretowy @ DK Słowianin | Szczecin | Województwo zachodniopomorskie | Polska

Wieczór dla prawdziwych fanów SZPAK-a. Już 11 raz na szczecińskiej scenie pojawią się najlepsze kabarety młodego pokolenia. Fani kabaretu po prostu muszą zobaczyć tegoroczny konkurs. Jak zawsze wybraliśmy najlepszych z najlepszych i to właśnie oni starać się będą o serca szpakowej publiczności. Czeka nas zapewne porządna dawka świeżego podejścia do kabaretu. Zwieńczeniem wieczoru będzie występ ubiegłorocznych zwycięzców – kabaretu BudaPesz.

Gwiazda wieczoru: kabaret BudaPesz (zwycięzcy 10. SZPAKA)
Prowadzenie: Alan Pakosz


kabaret A JAK!
A JAK! swój pomysł na kabaret zamienił w czyn pod koniec 2015 roku. Na scenie cztery kobiety, pasjonatki inteligentnego humoru oraz skeczy muzycznych. Występują w różnych częściach Polski (Kraków, Warszawa, Bytom, Poznań, Białystok, Bielsko-Biała…) i z sukcesami biorą udział w przeglądach kabaretowych takich jak 32. Przegląd Kabaretów PAKA (II miejsce i Nagroda Publiczności), 33. Przegląd Kabaretów PAKA (II miejsce i Nagroda Publiczności), 32. OSPA – Ostrołęckie Spotkania z Piosenką Kabaretową (Grand Prix i Nagroda Publiczności), Kielecki Ogląd Kabaretów Studenckich KOKS 2017 (I miejsce) czy 18. Ogólnopolska  Giełda Kabaretowa KopalniaK w Wałbrzychu – Nagroda Publiczności.


kabaret Kałasznikof
Kabaret Kałasznikof powstał w maju 2007 roku w Rybniku. Świetne teksty, silne osobowości, młodzieńczy zapał i fantazja oraz ciekawa, ubrana w klasyczne kabaretowe ramy, formuła prezentowanego programu sprawiają, że Kałasznikof szybko zdobywa serca widzów i znajduje uznanie jurorów kolejnych festiwali. Kałasznikof gwarantuje dobrą zabawę – ktoś kiedyś powiedział, że naprawdę strzelają żartami – nie mylił się!


kabaret Czołówka Piekła
Debiut sceniczny Kabaretu Czołówka Piekła miał miejsce w 2006 roku w Poznaniu. W obecnym składzie działa od 2009 roku. W występach prócz klasycznych form kabaretowych (skecz, monolog) nie brakuje muzyki. Artyści prezentują humor ciekawy, inteligentny z domieszką absurdu. „Czołówka” jest laureatem wielu prestiżowych konkursów kabaretowych. W 2016 roku zdobyli I miejsce na Przeglądzie Kabaretów PAKA w Krakowie. Na swoim koncie mają występy w TVP 1, TVP 2 oraz TVP ROZRYWKA. Ich najpopularniejsze skecze to „Ustawka”, „Patyczak”, „Scooby Doo” czy parodia piosenki Kamila Bednarka pt. „Grille” którą obejrzało już milion internautów na YOUTUBIE.


kabaret Zalotka
Grupa wyjątkowa, bo w zupełności damska, i narodzona w Zielonogórskim Zagłębiu Kabaretowym. Legenda miejska głosi, że do jej powstania przyczynił się Znany Wojtek Kamiński, który na zajęciach ze sztuki kabaretowej na Uniwersytecie Zielonogórskim namówił dziewczyny do wejścia na scenę. Panie nie schodząc z niej do dziś prezentują ciekawą wizję świata, damskich i męskich spraw, uczuć i relacji. Pojawiają się także na przeglądach i festiwalach kabaretowych, chociażby na Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry (Nagroda Chichot Eskulapa podczas XXXVI edycji festiwalu) czy na Półfinałach Paki.


kabaret Trzecia Strona Medalu
Uczestnicy ponad 60 Festiwali Kabaretowych, laureaci 51 nagród i wyróżnień. Mieszkańcy głębokiego Podkarpacia, ludzie Dalekiego Wschodu. Inteligentni, przystojni, zabawni – tylko tego im brakuje. Czterech facetów i jedna itara. Ostatni kabaret rodem z Podkarpacia tworzył około 100 lat temu. Bawią, uczą, a gitarzysta dobrze śpiewa.


kabaret BudaPesz – gwiazda wieczoru
Absurd i niecodzienność są ich codziennością, a nawet wytrawnym znawcom wyobraźni trudno wierzyć, że istnieją takie rejony, w których przebywają członkowie BudaPesz Kabaret. Jeśli dołożymy do tego zręczne posługiwanie się słowem i aluzją bez nachalnego mrugania okiem, z pewnością uznamy tę grupę za wyjątkowe zjawisko na polskiej scenie kabaretowej (i każdej innej scenie). Na banalne pytanie „Skąd nazwa?” odpowiadają niebanalnie: „”Buda” inaczej szkoła. ”Pesz” wprowadzanie ludzi w zakłopotanie. BudaPesz to szkoła wprowadzania ludzi w zakłopotanie. BudaPesz Kabaret jest pokłosiem nieistniejącego już kabaretu 7 minut Po, ale godnie go zastępuje. Powstał w Krakowie w 2016 roku z inicjatywy Adama Wacławiaka i Marka Stawarza, którzy z BudaPesz pojawiają się i walczą na festiwalach kabaretowych. W 2016 roku wygrali 10. SZPAKA.


Alan Pakosz – prowadzący
Lider kabaretu PUK, przez kilka lat dyrektor artystyczny PAKI, dyrektor Festiwalu Improwizacji Kabaretowej Improfest. Pochodzi z Krakowa. Z wykształcenia jest towaroznawcą, ukończył na tym kierunku Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Pracę magisterską pisał o wyrobach lateksowych. Pierwszy jego kabaret powstał w 2003 roku, a pierwszy do którego się przyznaje w 2008. Podkreśla, że niestety droga była kręta i wyboista… W kabarecie lubi przede wszystkim to że ludzie się śmieją, to jest dla niego sedno kabaretu. No i energia – na scenie i na widowni. Najgorsza, jego zdaniem, publiczność to ta, która nie słucha. Najlepsza taka, która kupiła bilety.

Zobacz wszystkie wydarzenia w ramach 11. Festiwalu Komedii SZPAK.