Bieg „Hardcorowe Serce”

W tym roku, 13 stycznia, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Polsce i na całym świecie już po raz 27. Tegoroczna zbiórka przekazana będzie na zakup sprzętu do specjalistycznych szpitali dziecięcych.
Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Komu zwykłe bieganie nie wystarcza i potrzebuje dużo większej dawki adrenaliny, będzie mógł w tym roku po raz pierwszy wziąć udział w biegu przeszkodowym „Hardcorowe Serce” zorganizowanym przez Szczecińskie Centrum Treningu Personalnego. Bieg ten, podobnie jak „Policz się z cukrzycą” odbędzie się na terenie Łasztowni na dystansie 3 km. Start w falach rozpocznie się od godz. 16:00.

Koszt udziału w zawodach wynosi także 30 zł, które zostaną przekazane na WOŚP. Aby wziąć udział w biegu, należy się wcześniej zarejestrować online. Każdy z uczestników również otrzyma pamiątkowy medal.

Szczegóły tego biegu na razie owiane są tajemnicą, która zostanie ujawniona w niedzielę 6 stycznia podczas specjalnej transmisji live na facebookowy profilu Szczecińskiego Centrum Treningu Personalnego.