Bieg „Policz się z cukrzycą”

W tym roku, 13 stycznia, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Polsce i na całym świecie już po raz 27. Tegoroczna zbiórka przekazana będzie na zakup sprzętu do specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Poza tradycyjnymi zbiórkami, licytacjami i koncertami, jak co roku w całym kraju, w tym także w Szczecinie odbędzie się bieg pod hasłem „Policz się z cukrzycą” ponieważ to właśnie po przez aktywność fizyczną najłatwiej ustrzec się tej choroby. 11. edycja tego biegu wystartuje o godz. 14:00 spod Starej Rzeźni, a jego dystans to zaledwie 3 km dla dorosłych i 500 metrów dla dzieci do 12 lat.

Koszt udziału w biegu wynosi 30 zł, które w całości zostaną przekazane na WOŚP. Każdy z uczestników otrzyma na mecie także pamiątkowy medal.

Aby wziąć udział w biegu, należy się wcześniej zarejestrować online. Więcej informacji znajduje się w regulaminie.