Grota – Nowe horyzonty

Kiedy:
5 Maj 2018@11:00 – 14:00
2018-05-05T11:00:00+02:00
2018-05-05T14:00:00+02:00
Gdzie:
Szczecin
Grabowa
Szczecin
Polska

Stowarzyszenie "Za horyzont", które na codzień opiekuje się Centrum Informacji Turystycznej w bunkrze nad Jeziorem Szmaragdowym tym razem otwiera dla szczecinian kolejną pamiątkę historii, która od 2012 r. stała zamknięta. Mowa o sztucznej grocie zlokalizowanej także nieopodal jeziora.

Wszystko będzie miało miejsce 5 maja 2018 r. Organizatorzy zaplanowali gry i zabawy dla całej rodziny, gry terenowe dla najmłodszych i starszych, wielkie proce, watę cukrową, niesamowite gry w kapsle i przede wszystkim to, co nasze pociechy lubią najbardziej – wielką hopsalnia do skakania!!!!

Ale to wszystko na zewnątrz, a co w środku? Będzie można poczuć klimat historii w Grocie… Napić się kawy, stać się właścicielem kawałka bardzo pysznego ciasta oraz zobaczyć stare kroniki filmowe. No i oczywiście samo zwiedzenie obiektu oraz prezentacja działań, jaka będzie realizowana w Grocie.

Grota Toepffera, bo tak brzmi poprawna nazwa tego miejsca, została wybudwana w 1880 roku przez Alberta Toepffera, właściciela fabryki cementu „Stern”, która znajdowała się w pobliżu. Grota powstała na terenie parku założonego przez ojca Alberta – Gustava Toepffera. Została zbudowana na wzór naturalnej jaskini, w środku odnajdziemy stalaktyty i charakterystyczne wapiennych nacieki. Grota miała demonstrować klientom fabryki zastosowanie i trwałość cementu. Jak widać, budowla zdała egzamin, bo przetrwała dwie wojny światowe. Póki co Grota otwierana będzie okazjonalnie na różne wydarzenia.

Grota znajduje się na końcu ul. Grabowej w Szczecinie Zdrojach.