Memoriał im. Wiesława Maniaka @Szczecin

Kiedy:
15 Sierpień 2018@18:00 – 22:00
2018-08-15T18:00:00+02:00
2018-08-15T22:00:00+02:00
Gdzie:
Litewska 20
62-600 Szczecin
Polska
Koszty:
Bez opłat
Memoriał im. Wiesława Maniaka @Szczecin @ Szczecin | Województwo zachodniopomorskie | Polska

Lekkoatletyczny Memoriał im. Wiesława Maniaka

 

Przed nami wydarzenie upamiętniające najwybitniejszą legendę szczecińskiego sprintu, „najszybszego białego człowieka na świecie” w swoich czasach, medalistę olimpijskiego (Tokio’64), Mistrza Europy – Wiesława Maniaka.

Memoriał odbędzie się 15 sierpnia, na stadionie lekkoatletycznym imienia samego Maniaka (ul. Litewska 20) i będzie obfitował w wiele ciekawych konkurencji. Duża ilość uczestników zawodów przyjedzie do Szczecina wprost z Mistrzostw Europy w Berlinie, które kończą się zaledwie 3 dni przed samym Memoriałem, co oznacza, że w kilku konkurencjach możliwe są swoiste rewanże za ME.

Konkurencję memoriałową stanowić będzie dwubój sprinterski (100m + 200m), który wyłoni najlepszego sprintera i sprinterkę szczecińskich zawodów. Zwycięzcą zostanie ten, kto uzyska najwyższy wynik punktowy (według tabel IAAF) po zsumowaniu przeliczonych wyników ze 100 i 200 metrów. 

W pozostałych konkurencjach również należy spodziewać się wysokiego poziomu. Udział w Memoriale zapowiedziało wiele gwiazd polskiej lekkiej atletyki, m.in. Marcin Lewandowski, który atakować będzie rekord Polski na dystansie 1000 m oraz wielu innych zawodników należących bez wątpienia do światowej czołówki.  Szczecińscy kibice najbardziej zapewne oczekiwać będą emocji w skoku o tyczce, gdzie ich ulubieniec Piotr Lisek, który 1 sierpnia w Wittenberdze poprawił rekord Polski na otwartym obiekcie – 5.94 m, jak zawsze da z siebie wszystko, aby przypodobać się szczecinianom i odnieść zwycięstwo w mocnej obsadzie konkursu z Mistrzami Świata Pawłem Wojciechowskim oraz Shawnem Barberem.

Początek rywalizacji rozpocznie się o godz. 18. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Organizatorami wydarzenia są: Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, Ośrodek Skoku o Tyczce Szczecin. Memoriał został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.