Narodowy Bieg Stulecia

Kiedy:
10 Listopad 2018@09:00 – 13:00
2018-11-10T09:00:00+01:00
2018-11-10T13:00:00+01:00
Gdzie:
Stolec
Boisko sportowe w Stolcu
Koszty:
50-60 zł

11 listopada 2018 roku świętować będziemy na różne sposoby 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Świetną alternatywą byłoby uczczenie tego wyjątkowego święta na sportowo. Będzie to też okazja by uczcić pamięć jednego z najważniejszcyh ludzi w naszym kraju jakim był Józef Piłsudski oraz godnie uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez ukazanie wartości sportu, który może zjednoczyć wszystkich Polaków w drodze do osiągnięcia wspólnego celu.

Dlatego właśnie dnia 10.11.2018 r. Stowarzyszenie BiegamBoLubię Police organiuzje Bieg Niepodległości w Stolcu. Ta data została wybrana nie bez przyczyny – to właśnie 10 listopada 1918 r. świeżo uwolnionego z twierdzy magdeburskiej Józefa Piłsudskiego przywieziono specjalnym pociągiem z Berlina do Warszawy.  Jego przyjazd wywołał powszechny entuzjazm mieszkańców stolicy i tylko o jeden dzień wyprzedził wiadomość o tym, że w okolicach Compiegne delegacja rządu niemieckiego podpisała zawieszenie broni, które kończyło działania bojowe I wojny światowej.

123 lata zaborów i 100 lat upamiętnienia odzyskania niepodległości sprawia, że łączymy historię i pokolenia. O godzinie 11:11 na wystrzał armaty wystartuje bieg główny, a w nim równo 223 uczestników, którzy zmierzą się z dystansem 5 km. Tuż przed startem wszyscy zawodnicy, kibice i rodziny wspólnie wyśpiewają hymn Polski. Będziemy spoglądać na naszych 223 uczestników, jak na herosów z opowieści, jak na bohaterów wojennych, jak na olimpijczyków reprezentujących nasz kraj. Ujrzymy biegaczy stojących w białych koszulkach z godłem polski na piersi, biorących udział w tym wydarzeniu nie tylko ze względu na swoją pasję, lecz przede wszystkim z ogromnej chęci uczczenia tak ważnego dla nas Polaków święta – Święta Niepodległości.

To jeszcze nie wszystko co czeka naszych śmiałków oraz kibiców. Przed biegiem głównym odbędą się ceremonie wojskowe i militarne stowarzyszeń mieszczących się w Powiecie Polickim. Ujrzą oni poraz pierwszy na własne oczy imprezę, która zostanie stworzona z dumą, pasją, wielkim zaangażowaniem oraz ciężką pracą a przy tym niespotykanie piękną oprawą, podczas której niejednokrotnie pojawi się łza – łza radości spowodowana patriotyczną aurą, gdzie dreszcze wywołane emocjami będą towarzyszyć wszystkim uczestnikom już od rozpoczęcia działań związanych z imprezą: zapisami, informacjami medialnymi, plakatami promującymi imprezę.

Nie tylko zawodnicy biorący udział w biegu będą świętować ten dzień, bo podczas gdy biegacze będą na trasie biegu, dla kibiców i rodzin zawodników przewidujemy moc atrakcji m.in. pokazy grup militarnych i Wojska Polskiego. Przed samym pałacem będziemy mogli również zauważyć motywy umiłowania i pilęgnowania narodowej tradycji, kultury czy języka polskiego. Zawodnicy i kibice będą mogli wziąć udział w akcji imprezy "Paczka dla kombatanta". Impreza zostanie oparta na poczuciu więzi społecznej, wspólnoty kulturowej oraz solidarności z własnym narodem i społeczeństwem.

Przy lini mety tętniący tłum ludzi, fotografowie oraz media z niecierpliwością oczekując na zawodników, zauważą oddalonych o 123 metry (123 lata zaborów) wolontariuszy, którzy będą wręczać każdemu z zawodnikowi flagę polski. Każdy z nich w pięknych barwach, na sportowo trzymając flagę, z widocznym orłem na koszulce stanie się jedym z unikatowych biegaczy biorących udział w tak prestiżowej imprezie upamiętniającej odzyskanie niepodległości.

To będzie pasja, to będzie duma, to będzie łza, to będzie historia.

My tworzymy historię!

Program

godz. 9:00 – 10:30   Otwarcie biura zawodów

godz. 10:00             Biegam – Pamiętam (bieg przedszkolaków i klas 1-3)

godz. 10:50             Rozgrzewka (ZUMBA Z ADĄ)

godz. 11:05             ŚPIEW BIEGACZY – HYMN POLSKI

godz. 11:11             START BIEG GŁÓWNY 5km

godz. 12:30             Dekoracje

 

Pakiet startowy

W ramach opłaty startowej każdy uczestnik Biegu otrzymuje pakiet startowy, zawierający m. in.: koszulkę biegu, flagę Polski, numer startowy, chip pomiarowy, poczęstunek na mecie. Wszyscy uczestnicy otrzymają na mecie także pamiątkowe medale.

Podstawowe informacje

Data: Start: 10.11.2018 (sobota), Godzina 11:11
Miejsce: Boisko sportowe, Stolec (powiat policki)
Opłaty:

  • do 31 października – 50 zł (pakiet z koszulką)
  • od 1 listopada – 60 zł (pakiet bez koszulki)

Limit uczestników: 223 osoby
Regulamin i zapisy: www.biegambolubiepolice.pl