Piknik nad Odrą 2018

Kiedy:
12 Maj 2018@10:00 – 13 Maj 2018@20:00
2018-05-12T10:00:00+02:00
2018-05-13T20:00:00+02:00
Gdzie:
Szczecin
Wały Chrobrego
70-001 Szczecin
Polska
Piknik nad Odrą 2018 @ Szczecin | Szczecin | Województwo zachodniopomorskie | Polska

W dniach 12 — 13 maja 2018 r. Wały Chrobrego w Szczecinie wypełnią dziesiątki wystawców i dziesiątki tysięcy ludzi. Tu odbędzie się kolejny Piknik nad Odrą.

Od kilku lat Piknik nad Odrą jest produktem turystycznym samym w sobie. Równie bogaty program mają nieliczne imprezy targowe w Polsce. Zaletą Pikniku jest również atrakcyjna lokalizacja, w jednym z najbardziej malowniczych miejsc Szczecina – na Wałach Chrobrego. Blisko 50 tys. zwiedzających i 200 wystawców z Polski i z zagranicy.

Wydarzenia podczas Pikniku nad Odrą

Targi turystyczne MARKET TOUR
Jest to miejsce prezentacji i promocji atrakcji regionów turystycznych oraz oferty przedsiębiorców branży turystycznej.: biur podróży, hoteli, ośrodków wypoczynkowych, rekreacyjnych, sanatoryjnych oraz producentów i dystrybutorów sprzętu żeglarskiego, sportowo-turystycznego i wyposażenia hotelowo-gastronomicznego. Można też zapoznać się z ofertą transportu lotniczego, autobusowego i promowego.

Festiwal Smaków Food Trucków
Podobnie jak w poprzedniej edycji również w tym roku food trucki z całej Polski przyjadą do Szczecina, by zaserwować uczestnikom Pikniku nad Odrą pyszne i prawdziwe jedzenie! Będą m. in. burgery ze 100% wołowiny, przepyszne wrapy i złociste frytki belgijskie!

Piknikowe Smaki
Piknikowi towarzyszyć będą Targi Żywności i Produktów Ekologicznych ORGANIC. Jest to propozycja dla wszystkich zainteresowanych ekologicznymi i naturalnymi produktami oraz unikalnym rękodziełem. Odwiedzający będą mieli także okazję spróbować wyrobów z regionów m.in. Lubuskiego, Wielkopolskiego i Zachodniopomorskiego wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych, oraz lokalnych specjałów w ramach Alei Zachodniopomorskich Smaków.

Strefa browarów
Wielbicieli dobrego piwa z pewnością ucieszy obecność małych, regionalnych browarów, serwujących swoje wyroby w specjalnie przygotowanej Strefie Browarów podczas Minifestiwalu Piwa.

Festyn rodzinny
Piknik nad Odrą ma charakter wiosennego rodzinnego festynu, który oferuje atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W tym roku ponowie powstaną place zabaw, wesołe miasteczko, scena z występami muzycznymi i pokazami tanecznymi oraz jarmark. Odwiedzający będą mogli wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami. Na stoiskach jarmarku każdy znajdzie coś dla siebie. Od przysmaków powstających na bazie naturalnych oryginalnych receptur, poprzez upominki na Dzień Mamy z całego wachlarza ofert biżuteryjnych, biokosmetyków, bądź mody inspirowanej folklorem, do zabawek z surowców naturalnych na Dzień Dziecka.

Piknikowa estrada
Na piknikowej scenie również nie zabraknie atrakcji. Zobaczymy występy wielu zespołów muzycznych – od folku, przez dixiland, szanty, afrosambę, piosenkę poetycką, aż po muzykę elektroniczną i rock. Artyści promować będą regiony z których przyjechali – pojawią się zespoły z różnych krańców Polski, ale i goście z zagranicy.

Więcej informacji wkrótce