Mieczysława Karłowicza 28
70-001 Szczecin
Polska
Pogoń Szczecin - Korona Kielce @Szczecin @ Szczecin | Województwo zachodniopomorskie | Polska

W najbliższą niedzielę o godzinie 15:30 Pogoń Szczecin zmierzy się u siebie z Koroną Kielce. Czas najwyższy na długo, zbyt długo, wyczekiwane zwycięstwo!

Pierwsza przerwa reprezentacyjna za nami. Portowcy mieli czas, żeby podreperować zdrowie, ale do gry wróci tylko część kontuzjowanych zawodników. W dodatku wypadli inni. Z drużyną trenują już Iker Guarrotxena, David Niepsuj i Lasha Dvali. Radzić będziemy musieli sobie bez Spasa Deleva, Adama Buksy, Soufiana Benyaminy, Jarosława Fojuta oraz Adama Frączczaka. W tygodniu kłopoty zdrowotne dotknęły też Kamila Drygasa. Sytuacja kadrowa nie jest więc wciąż optymalna.

Szansę na oficjalny debiut będzie miał też pozyskany w ostatnim dniu okienka transferowego Michał Żyro.

Statystyką przemawiającą za Dumą Pomorza jest bilans meczów w Szczecinie pomiędzy „Granatowo-Bordowymi” a „Scyzorykami”. Kielczanie w stolicy Pomorza Zachodniego jeszcze nigdy nie wygrali.

W przerwie reprezentacyjnej oba kluby rozegrały sparingi z zespołami z Nice I ligi. Portowcy pokonali 2:0 Chojniczankę Chojnice, a Korona przegrała 1:4 ze Stalą Mielec.

To pierwszy z dwóch następujących po sobie meczów, które Pogoń zagra na własnym stadionie. W piątek (21 września) szczecinianie zmierzą się z krakowską Wisłą.

Niedziela (16.09), godz. 15:30, stadion im. Floriana Krygiera, bilety do nabycia przez internet oraz przed meczem