I Stolecki Festiwal Peruna

Kiedy:
20 Lipiec 2018@18:00 – 22 Lipiec 2018@20:00
2018-07-20T18:00:00+02:00
2018-07-22T20:00:00+02:00
Gdzie:
Stolec
Stolec - pałac
Polska
Koszty:
patrz opis

W pełnej magii i tajemnic wsi Stolec pod Szczecinem na terenie dawnego Pałacu von Raminów na obrzeżach ptasiego raju – Rezerwatu Świdwie, gdzie Perun (słowiańskie bóstwo gromowładne) spotka się z ludem, wydarzy się coś czego zupełnie się nie spodziewasz! Totalna magia, muzyka niesiona wiatrem, koronami dębów, wielcy wojowie i łowcy w polowaniach na wampiry i strzygi, niewiasty tańczące przy blasku księżyca i mięsiwa opalane parkowym drewnem. Dla spragnionych – zacne napitki według prastarych receptur regionu. Dla znudzonych szarością życia bajkowa sceneria miejsca, w którym świat duchów przeplata się ze światem ludzi. Taki będzie I Stolecki Festiwal Peruna inaugurujący otwarcie Perun Parku Legend w Stolcu w Gminie Dobra Szczecińska.

Na tym jednak nie koniec bowiem poza doznaniami dla ciała i ducha będą też wydarzenia sportowe:

 • Dla biegaczy – extremalny bieg na przetrwanie i szybkość trasą pełną klątw i zasadzek.
 • Dla spacerowiczów – marsz Nordic Walking z upiorami i strzygami
 • Dla rowerzystów – trasa traktem historii na czas i orientację.

Dla zwycięzców – samo dobro – Borowinobranie, a wieczorem wielki bal i wielka uczta tytanów. Więcej szczegółów wkrótce.

W sobotnią noc prawdziwy Dziki Gon przy muzyce wybrańców Peruna, mistycznej grupy muzycznej ŻYWIOŁAK oraz polowanie na Wampirze dla wszystkich, których serce mężne lęku nie czuje!

Legendy i straszne opowieści rodzimej kultury opowiedziane wieczorną porą, okraszone wyciem wilków i pohukiwaniem sowy w parku legend i tajemnic nad brzegiem zaczarowanego jeziora… u stóp niemal 1000 letniego Barnima!

Podczas festiwalu po raz pierwszy zostanie przedstawiona jedna z największych innowacji turystycznych Europy. Innowacja, która będzie miała już swoje stałe miejsce w Parku Legend Peruna w Stolcu.

Wszystko to sprawi, że dotąd dla wielu w ogóle nieznana wieś Stolec, będzie na ustach wszystkich! Wydarzenie odbędzie się w dnich 20-22 lipca 2018 roku w zabytkowym pałacu należącym niegdyś do znanego rodu von Raminów, który przez wiele lat niszczał, ale dzięki starań Fundacji Pałac Stolec, udało się go ocalić od zniszczenia a okoliczny teren uporządkować. Teraz miejsce to ma być ośrodkiem kulturalno-rozrywkowym.

Foto: Skrzydlaty Szczecin

Wstęp na Stolecki Festiwal Peruna jest płatny:

 1. Bilet jednodniowy (dostępny wkrótce)
 2. Bilet weekendowy (I pula do 15 maja):
 • ulgowy (dla dzieci w wieku 6-14 lat) – 35 zł
 • normalny – 70 zł
 • rodzinny 1 dorosły + 2 dzieci w wieku 6-14 lat – 125 zł
 • rodzinny 2 dorosłych + 2 dzieci w wieku 6-14 lat – 195 zł
 • rodzinny 1 dorosły + 3 dzieci w wieku 6-14 lat – 145 zł
 • rodzinny 2 dorosłych + 3 dzieci w wieku 6-14 lat – 215 zł
 • VIP umożliwiający polowanie z wiedźminami 1 dorosły + koszulka ochronna "ręce boga żywioły + przypinka ochronna przeciw strzygom – 170 zł

Więcej informacji na stronie www.perunpark.pl.