Zimowa wycieczka do czasów PRL

Bezwzględny numer jeden wśród miejskich spacerów, czyli „Szczecin Szlakiem PRL – Spacer z Justyną Machnik” teraz zostanie zorganizowany także zimą. Zapraszamy miłośników historii i ciekawskich świata już w najbliższą sobotę. Radzimy się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Spacer „Szczecin szlakiem PRL” to prezentacja kultowych przedmiotów, symboli minionej epoki – wspomnienie szczecińskiego smaku, mody, muzyki, kultury. Trasa spaceru prowadzi głównie przez al. Wojska Polskiego i ul. Jagiellońską. Trochę dalej od typowych zabytków, zdecydowanie bliżej do socrealistycznej architektury, miejsc, gdzie kupowało się paprykarz szczeciński, słuchało big-beatu, stało w kolejkach za konfekcją. Tu szarzyzna Polski Ludowej mieszała się z rozrywką i kulturalnym ożywieniem. Uczestnicy spaceru mają zagwarantowane zagadki i retro nagrody. 

Spacer będzie połączony z wizytą w Centrum Informacji Turystycznej na Alei Kwiatowej, gdzie odbędzie się spotkanie ze Zbigniewem Bitelsem Włodarczykiem – Chłopakiem z Sorrento, członkiem zespołu Nieznani z 1964 r. (minirecital, pogawędka o big-beacie) oraz warsztaty plastyczne z Adą Krawczak (typografia w PRL, hasła propagandowe).

Koncept i przewodnictwo na rasie: Justyna Machnik. Przewodnik turystyczny po Szczecinie, animatorka wydarzeń kulturalnych, od ponad dekady odwiedza i dokumentuje stare zakłady rzemieślnicze w ramach projektu „Usługi dla Ludności”. Trasa „Szczecin szlakiem PRL” miała swoją premierę w VI 2018 r. W planach jest stworzenie małego muzeum PRL w Śródmieściu.

Czas: 26.01.2019, w godz. 11-14

Bilet: 15 zł, do kupienia w Centrum Informacji Turystycznej przy pl. Żołnierza 20 w Szczecinie (szklany pawilon na Alei Kwiatowej). Uwaga, w spacerze może wziąć udział 30 uczestników.

Foto: Michał Wojtarowicz

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz