Znamy pierwszych artystów festiwalu Wooded City!

Jakiś czas temu, po konferencji prasowej z udziałem m.in. Prezydenta Piotra Krzystka, świat obiegła informacja, że Festiwal muzyki elektornicznej Wooded przenosi się do Szczecina. Odbędzie się on 23 czerwca 2018 r. na Łasztowni, gdzie znajdują się znacznie lepsze warunki do organizacji tego festiwalu niż we Wrocławiu, skąd się wywodzi. Po kilku miesiącach ciszy, przyszedł czas na zaprezentowanie pierwszych artystów, którzy wystąpią. Na imprezie nie zabraknie najpopularniejszych polskich zespołów, reprezentantów międzynarodowej sceny elektronicznej i lokalnych kolektywów!

Szczeciński duet Catz ‘N Dogz, wraz z zaprzyjaźnionymi agencjami C&C Bookings i Feast Artists, już po raz trzeci wcielą się w rolę kuratorów projektu związanego z szeroko rozumianą muzyką elektroniczną – od house’u, przez techno, po projekty o bardziej songwriterskim charakterze. Oprócz muzyki, kluczowym ogniwem festiwalu będzie design, moda i sztuki audiowizualne. Specjalnie na tę okazję organizatorzy podjęli współpracę ze Szczecińską Agencją Artystyczną oraz młodymi artystami z Akademii Sztuki w Szczecinie. Na jeden dzień Łasztownia zmieni się w
magiczną przestrzeń o wyjątkowej scenografii, stanowiącej znak rozpoznawczy imprez Wooded. Ogromną część wykorzystywanych na ten cel materiałów pochodzić będzie z recyklingu. Podobnie jak w poprzednich latach nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych uczestników festiwalu, jak również tych głodnych i spragnionych, którzy będą mogli skorzystać z szerokiej oferty strefy food trucków!

Koncertową część line-upu otwiera utalentowany duet The Dumplings. Justyna Święs i Kuba Karaś to aktualnie jedni z najpopularniejszych twórców młodego pokolenia. Ich koncert na Wooded City Szczecin 2018 będzie pierwszym występem zespołu w tym roku! Występ The Dumplings będzie jednym z kilku koncertów, które otworzą festiwal (pozostałych wykonawców ogłosimy wkrótce!)

W Szczecinie przywitamy również zapowiadaną czołówkę międzynarodowej sceny techno-house. Legendarną wytwórnię Ostgut Ton reprezentować będą Ryan Elliott i Answer Code Request. Pierwszy z nich pochodzi z Detroit, gdzie uznanie zyskał rezydując w takich klubach jak Goodnite Gracie czy Shelter. Od niespełna dziesięciu lat mieszka w Berlinie, a swoją selekcje prezentował na całym świecie, od nowojorskiego Guggenheim Museum, po barceloński Sonar Festival. Answer Code Request natomiast to rezydent osławionego berlińskiego klubu Berghain. Oprócz Ostgun Ton Rec. jego wydawnictwa i remixy ukazywały się w takich labelach jak MDR, Dolly Deluxe and  Monkeytown Records. Ostatnią reprezentantką Berlina jest Mira, która prócz rezydencji w KaterBlau czy Bar25 prowadzi własny cykl imprez w Lipsku, gdzie do tej pory pojawiali się m. in. Marcus Meinhardt czy Anja Schneider.

Klubowy skład uzupełnią kuratorzy festiwalu – duet Catz ‘N Dogz, a także lokalny kolektyw Canalia (związany z renomowanym klubem City Hall/Tanz Bar, którzy na swoich imprezach gościli takich artystów jak KiNK, Âme czy Deetron).

Bilety na to wydarzenie w cenie 109 zł są już dostępne na stronie biletomat.pl.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz