Erykah Badu gwiazdą festiwalu Szczecin Jazz

Nie zmierzysz jej żadną miarą i nie przypiszesz do żadnej kategorii, ale spotkasz ją za to w Szczecinie – jej wysokość Erykah Badu. Już 25 marca o godzinie 20. w hali Netto Arena da ekskluzywny koncert w ramach festiwalu Szczecin Jazz. Trudno oprzeć się wrażeniu, że będzie to arcyciekawe, muzyczne wydarzenie tego roku.

Przyjeżdża na zaproszenie polskiego saksofonisty i producenta Sylwestra Ostrowskiego oraz amerykańskiego trębacza, laureata nagrody Grammy Keyona Harrolda, aby dać jedno, jedyne show z ich Culture Revolution.

 Erykah Badu, a w sumie to Erica Wright, pochodząca z Dallas w Teksasie, wszechstronna wokalistka, producentka, aktywistka i jak sama siebie nazywa przede wszystkim matka, jest rozchwytywaną, koncertującą artystką, której ogromny rozgłos przyniósł pierwszy album pn. Baduizm. Krążek pokrył się pięciokrotną platyną, sprzedał w ponad trzech milionach egzemplarzy, zdobył dwie nagrody Grammy i zrobił z Erykah Badu światową gwiazdę.

Artystka jest autorką takich hitów jak Love Of My Life, On & On czy Next Lifetime. Ma na swoim koncie 6 solowych albumów, wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Jest również cenioną aktorką. Zagrała w filmach Blues Brothers 2000, The Cider House Rules i House of D.  Świetnie radzi sobie również w bussinesie, prowadząc wytwórnię płytową Control FreaQ Records, która m.in. pomaga młodym artystom w rozwoju kariery zawodowej oraz klub Black Forest Theater (Dallas, USA), w którym organizuje wydarzenia muzyczne i charytatywne.

Ma na swoim koncie udaną współpracę z wieloma znakomitymi artystami, jak Macy Grey, Chaka Khan, Outcast, The Roots, D’Angelo, Common, Guru, Mos Def, Jill Scott. A od kilku lat współpracuje z artystami związanymi z Culture Revolution, trębaczem Keyonem Harroldem i raperem Pharoahe Monchem.

 Culture Revolution to projekt utworzony przez szczecińskiego saksofonistę Sylwestra Ostrowskiego i amerykańskiego trębacza Keyona Harrolda. Artyści przyjaźnią się już od kilkunastu lat a poznali się w Szczecinie, przy okazji legendarnego konkursu dla jazzmanów Zmagania Jazzowe. Po wielu latach znajomości, muzycy postanowili założyć wspólny zespół, aby dawać koncerty zarówno na najbardziej prestiżowych imprezach w Polsce jak Targi Muzyczne Co Jest Grane 24, Szczecin Jazz, Jazz nad Odrą,  czy wystąpić najsłynniejszym klubie jazzowym świata Blue Note Jazz Club NYC, USA. Nagrali i wydali również swój wspólny album pn. Culture Revolution vol.1 – When You Are Here, w nagraniu którego udział wzięli, legenda amerykańskiego rapu Pharoahe Monch, znakomity wokalista Jermaine Holmes i gwiazda polskiego Soul Paulina Przybysz.  

Opening act: Culture Revolution with guests

Koncert Erykah Badu performing with Culture Revolution w ramach Szczecin Jazz odbędzie się 25 marca (poniedziałek), 2019 g. 20.00 w hali Netto Arena w Szczecinie.

Bilety w cenie 99 zł – 299 zł do kupienia na stronie eBilet.pl.


Szczecin Jazz to międzynarodowy festiwal muzyczny połączony z szeregiem wydarzeń towarzyszących promujących muzykę jazzową.

Pierwsza edycja imprezy odbyła się w dniach 2-12 marca 2016 roku, a podczas niej usłyszeliśmy: Billego Harpera i Billego Harta wraz z zespołem The Cookers, promujących płytę „Time and Time Again” (Jazz Album of the Year 2014 według iTunes), Marcina Wasilewskiego ze swoim Trio (wielokrotnie nagradzani Jazzowymi Fryderykami), włoską gwiazdę i ulubieńca Marka Niedźwieckiego – Mario Biondi (wokalista znalazł się na najnowszej płycie „Smooth Jazz Cafe. Volume. 15”), Grzegorza Turnaua wraz z Markiem Napiórkowskim oraz wielu innych wspaniałych artystów. Producentem festiwalu jest Szczecińska Agencja Artystyczna we współpracy z saksofonistą Sylwestrem Ostrowskim.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz