Jarmark Wielkanocny w Alei Kwiatowej

W roku 2017 kolorowanie Alei Kwiatowej zaczynamy od dwudniowego Jarmarku Wielkanocnego. Wydarzenie zaplanowane na 8 i 9 kwietnia zainicjuje tegoroczny cykl imprez w ramach projektu „Kolorowa Aleja” realizowanego przez Żeglugę Szczecińską.

Po ciepło przyjętym przez mieszkańców i turystów Jarmarku Bożonarodzeniowym nadchodzi czas na kolejny świąteczny jarmark na Alei Kwiatowej. Poprzedzające święta Wielkiej Nocy wydarzenie będzie doskonałą okazją do spróbowania tradycyjnych przysmaków, kupna upominków stworzonych przez lokalnych artystów oraz zasmakowania ludowej atmosfery Świąt Wielkanocnych. Pomóc w tym ma folkowy charakter jarmarku, który prócz bogatej oferty wystawców opierać się będzie na występach zespołów ludowych nie tylko z Polski…

Dzięki współpracy Żeglugi Szczecińskiej z panem Dariuszem Ledzionem z Łobeskiego Domu Kultury scena na Alei Kwiatowej stanie się ludowa i wielokulturowa zarazem. Wystąpią m.in. dziecięcy zespół ludowy z Republiki Tuwa; kapela ludowa „Bałagury” z Białorusi (Region Miński); Schalmeienkapelle Dreschvitz z Niemiec, solista instrumentalista (dudy) z Belgii, polskie kapele ludowe – „Diabaz” i „Łobuziacy” oraz Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie.

W programie nie zabraknie świątecznych animacji i konkursów oraz… wielkiego gara wielkanocnego żuru, którym częstowani będą szczecinianie i turyści uczestniczący w jarmarku.

Osoby, które odwiedzają jarmark w poszukiwaniu nowych smaków, ciekawych dekoracji czy oryginalnych upominków od zajączka z pewnością docenią bogatą ofertę wystawców. Złożą się na nią m.in. ręcznie malowane pisanki; ozdoby drewniane i ceramiczne; koszyki, wianki i stroiki wielkanocne; szyte zabawki; biżuteria; kosmetyki naturalne; miody; przyprawy; przetwory warzywne i owocowe; wina; wędliny; sery; sałatki; ryby; pierogi; mazurki; pączki i wiele, wiele innych… Na terenie jarmarku znajdzie się także mobilna kawiarenka i kilka stolików przy stoisku gastronomicznym.

Tym samym już dzisiaj zachęcamy do wpisania w kalendarze datę Jarmarku Wielkanocnego na Alei Kwiatowej i uczestnictwa w wydarzeniu!

O „Kolorowej Alei”

Historia „Kolorowej Alei” rozpoczęła się w roku 2015, kiedy to w głosowaniu nad projektami Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego uznanie w oczach mieszkańców zyskała propozycja „ożywienia Alei Kwiatowej”. Ponad 1000 osób opowiedziało się wówczas za posadzeniem w tym miejscu kwiatów i ustawieniem ozdobnych gazonów i instalacji florystycznych. W toku spotkań z autorem zwycięskiego pomysłu Urząd Miasta wypracował plan działań pod nazwą „Kolorowa Aleja”, mający na celu realizację założeń projektu.

Prace nad zapełnieniem alei kwiatami to nie wszystko, bowiem jeszcze pod koniec marca 2016 rozpoczął się cykl wydarzeń, które zachęcały mieszkańców do regularnego odwiedzania tego miejsca. W roku ubiegłym na Alei odbyło się łącznie 15 imprez (w tym 8-dniowy Jarmark Bożonarodzeniowy na trzech placach).

Mimo że zwycięski projekt SBO2015 zakładał jednorazowy zastrzyk finansowy w „aktywizację przestrzeni Alei Kwiatowej”, Urząd Miasta Szczecin zdecydował o dalszym finansowaniu projektu. Stąd tegoroczne działania Żeglugi Szczecińskiej, która w roku 2017 odpowiadać będzie za organizację kolejnych imprez w tym wyjątkowym miejscu.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz