Kilkanaście darmowych wycieczek z okazji Dnia Przewodnika

Szczecin wczoraj i dziś – to hasło przewodnie tegorocznego V Międzynarodowego Dnia Przewodnika w Szczecinie, które odbędzie się w niedzielę 26 lutego 2017. Jak co roku będzie to znakomita okazja do lepszego poznania miasta, jego często niedostrzeganego piękna oraz historii w trakcie kilkunastu darmowych wycieczek z przewodnikami.

A może miasto, w którym żyjesz wygląda trochę inaczej? Może warto czasem unieść głowę i przyjrzeć się fasadom? A może wejść za kulisy Opery i poszukać duchów Zamku? Odwiedzić Wzgórze Hetmańskie, spojrzeć na nowo na Nowe Miasto, a na koniec posłuchać koncertu organowego? Jeśli chcesz dostrzec jak zmienia się Szczecin, już 26 lutego Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Pilotów i Przewodników zaprasza na V Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w Szczecinie. Przewodnicy miejscy z okazji swojego święta chcą podzielić się pasją do miasta, pokazać jego historię, przypomnieć o starych, zapomnianych dziejach.

Przyjdź i dowiedz się:

  • Gdzie było pierwsze przedwojenne centrum handlowe w mieście?
  • Gdzie śpiewali Karel Gott, Pugaczowa i Santor?
  • Jakim językiem mówili Gryfici?
  • Gdzie znajdowało się jedno z największych kin w Europie?
  • Z jakiego materiału wykonano pierwszy wodociąg w Szczecinie?
  • Gdzie znajdziemy ślady Jana z Czarnolasu?
  • Który budynek stoi na palach drewnianych?
  • Gdzie jeździł kabriolet na szynach?

Zwiedzanie rozpocznie się o godzinie 11.00 na Placu Orła Białego, a zakończy koncertem organowym w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba o godzinie 14.30.
Z uwagi na limitowane wejścia do obiektów od godziny 10.30 będzie można pobrać bezpłatny bilet upoważniający do zwiedzania.

TRASY:
1. „Cuda na fasadach” – trasa autorska Michała Rembasa wg książki „Cuda na fasadach” po centrum Śródmieścia.
2. Muzeum Staromiejskie – Trasa autorska – szczecińska Starówka, Muzeum Staromiejskie
3. Kolej Szczecińska – pl. Orła Białego, budynek Poczty Głównej, dworzec PKP, przejazd pociągiem na Wzgórze Hetmańskie, Katedra
4. Cukier Lukier – Trasa skierowana do najmłodszych uczestników i ich rodzin połączona ze zwiedzaniem Zamku i wizycie w manufakturze słodyczy.
5. Opera – Pl. Orła Białego, Akademia Sztuki, Kamienica Loitzów, Opera, Zamek, Katedra
6. Planetarium – Pl. Orła Białego, ul. Staromłyńska, Muzeum Narodowe, Akademia Morska+Planetarium, pl. Solidarności, , Cerkiew św. Mikołaja, Katedra
7. Teatr Kameralny – Brama Portowa, Teatr Kameralny, Urząd Morski, Kościół Jan Ewangelisty, Św Ducha
8. Krzyżówka Katedralna – Zwiedzanie połączone z rozwiązywaniem krzyżówki: Czerwony Ratusz, Poczta Główna, Katedra
9. Nowe Miasto – trasa autorska Ryszarda Kotli po Nowym Mieście
10. Historyczny Tramwaj – Szczecin z okien historycznego tramwaju.
11. 13 MUZ – 13 Muz, CD Przełomy, Zamek, Stare Miasto, kościół Piotra Pawła, Filharmonia, pl.Solidarności
12. Śladami Szczecina – Akademia Sztuki, ul. Staromłyńska, Zamek, Kamienica Loitzów, Stare Miasto, Brama Portowa, Katedra

Kolejność zwiedzanych obiektów w poszczególnych grupach może się różnić. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.


Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego obchodzony będzie także w Policach, gdzie Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Polickiej SKARB oprowadzi wszystkich chętnych po jednej z dzielnic Polic – Jasienicy. W trakcie wycieczki uczestnicy poznają tajemnicę Augustianów,  sprawdzą czy w Duchowie straszy oraz usłyszą znane i mniej znane historie skrywane przez Jasienicę.

Start o godz. 11:30 spod przystanku autobusowego linii 101 Police Jasienica.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz