Mecz Polska – Kazachstan w Azoty Arena

Zgrupowaniem w Tychach rozpoczął się ostatni etap przygotowań do meczów barażowych z Kazachstanem. Stawką tych spotkań jest awans do Mistrzostw Świata w futsalu. Rywal może niezbyt medialny, ale jak pokazały ostatnie Mistrzostwa Europy – bardzo trudny. Pierwsze starcie Polska – Kazachstan odbędzie się w hali Azoty Arena w Szczecinie 22 marca o godzinie 18:00.

Reprezentacja Polski przez cztery dni trenowała w Tychach, na dobrze znanych sobie miejskich obiektach. Wśród powołanych na zgrupowanie wielu niespodzianek nie było. Trzon kadry stanowili zawodnicy, którzy wywalczyli drugie miejsce na eliminacyjnym turnieju w Portugalii, jak chociażby Rafał Krzyśka czy Daniel Krawczyk. W kadrze nie zabrakło jednak także dobrze spisującej się w rozgrywkach ligowych młodzieży.

– Dla mnie było to pierwsze powołanie do seniorskiej reprezentacji, więc po nominacji nie ukrywałem ogromnej radości. Atmosfera w drużynie jest bardzo fajna. Starsi koledzy pomagają młodszym wprowadzić się do zespołu, wspierają w ciężkich momentach. Nie ma więc żadnego problemu – relacjonował Arkadiusz Szypczyński, gracz Gatty Active Zduńska Wola, jedno z objawień obecnego sezonu ligowego.

Tyskie zgrupowanie było wyjątkowe, bo pojawili się na nim również obserwatorzy. W tej roli wystąpili trener reprezentacji Polski kobiet w futsalu – Wojciech Weiss oraz trener reprezentacji Polski U-19 – Łukasz Żebrowski. – To była wspólna inicjatywa. Trenerów, ale też przewodniczącego komisji futsalu, pana Bogdana Duraja. Mogliśmy przyglądać się z bliska, jak wyglądają treningi pierwszej reprezentacji, ale też całe zaplecze techniczne, odprawy, posiłki. Kadra nie miała dla nas żadnych tajemnic. Trenerzy byli bardzo pomocni. To cenne doświadczenie – relacjonował Wojciech Weiss, trener niedawno reaktywowanej reprezentacji kobiet w futsalu. – Atmosfera na kadrze jest bardzo fajna. Wiadomo, wszyscy już żyją meczami z Kazachstanem. Trzymamy kciuki i wszyscy liczymy, że polski futsal zrobi kolejny krok do przodu – dodał.

Biało-czerwoni na zgrupowaniu poświęcali dużo czasu zajęciom taktycznym i analizom video. Wszystko oczywiście pod kątem najbliższego rywala, trzeciej obecnie drużyny Europy. – Zajmowaliśmy się jednak rywalem tylko wstępnie. Podczas kolejnego zgrupowania na pewno przyjdzie czas na dokładne analizy – dodaje Szypczyński. A te odbędzie się już przed samym meczem. – Oczywiście, że chciałbym być powołany, ale trenerzy wybiorą najlepszych – mówi skromnie gracz lidera rozgrywek ligowych.

Pierwsze starcie Polska – Kazachstan odbędzie się w hali Azoty Arena w Szczecinie 22 marca o godzinie 18:00.


Tadeusz Danisz, Łączy nas piłka

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz