Moc tenisowych emocji na Pekao Szczecin Open

Od 9 do 15 września na kortach przy al. Wojska Polskiego 127 po raz 27. odbędzie się najstarszy i największy zawodowy turniej tenisowy, czyli Pekao Szczecin Open.

W turnieju z pulą nagród w wysokości 150 tys. dolarów wystąpi kilku zawodników z pierwszej setki rankingu ATP: Włoch Marco Cecchinato (ubiegłoroczny półfinalista French Open), Hiszpan Roberto Carballes Baena i Niemiec Philipp Kohlschreiber. Wśród faworytów turnieju wymienia się również zwycięzców wcześniejszych edycji Pekao Szczecin Open: Włocha Alessandro Giannessiego oraz Argentyńczyka Guido Andreozziego.

Na tegorocznym turnieju niestety nie zobaczymy najlepszych polskich tenisistów. Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak, Łukasz Kubot i Marcin Matkowski zostali powołani do reprezentacji kraju na Puchar Davisa, który odbywa się w tym samym czasie. Na szczecińskich kortach na pewno wystąpi aktualny mistrz Polski Paweł Ciaś, który otrzymał tzw. dziką kartę a także Daniel Michalski oraz Karol Drzewiecki.

Turniejowa drabinka zawodników

Tenis Music & Art Festival

Pekao Szczecin Open to nie tylko jeden z najlepszych na świecie challengerów i zmagania na kortach, ale i wyjątkowe koncerty w ramach Tenis Music & Art Festival. W tym roku po raz pierwszy odbędą się one poza terenem kortów i będą biletowane (60-100 zł).

W ramach Tennis Music & Art Festival wystąpią: 

  • Stanisława Celińska (9 września, godz. 19.00, Teatr Polski), 
  • Magda Kumorek i Tubis Trio (10 września, godz. 19.00, Trafostacja Sztuki), 
  • Włodek Pawlik Trio (11 września, godz. 19.00, Trafostacja Sztuki), 
  • Raz Dwa Trzy (12 września, godz. 19.00, Teatr Polski – Scena na Łasztowni)
  • Mariusz Lubomski z zespołem (13 września, godz. 19.00, Lulu Club).

Więcej informacji o koncertach zamieściliśmy w osobnym artykule.

Znani i lubiani na kortach

Wśród imprez towarzyszących nie zabraknie oczywiście Tenisowego Turniej Artystów „SEC Open”, w którym o zwycięstwo walczą znani aktorzy, muzycy i satyrycy. W tym roku swój udział potwierdzili już m.in. Urszula Dudziak, Małgorzata Pieńkowska, Anna Guzik, Robert Janowski, Piotr Gąsowski, Dariusz Kamys, Tomasz Jachimek, Tomasz Stockinger, Karol Strasburger, Marcin Daniec, Stefan Friedmann i Janusz Zaorski.

Strefa dla dzieci

Rodzice, chcący obejrzeć tenisowe zmagania będą mogli pozostawić bezpiecznie swoje pociechy w specjalnej strefie dziecięcej. Tam dzieci będą w tym czasie bawić się w najlepsze (zaplanowano m.in. konkurencje sportowe, dmuchane balony, malowanie buziek czy basen z kulkami). Specjalnym dniem z punktu widzenia dzieci będzie czwartek (12 września), bo właśnie wtedy odbędzie się Kinder + Sport Kids Day. W czasie tego wyjątkowego wydarzenia najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w tenisowych kręglach, na drabince koordynacyjnej czy specjalnie skonstruowanym torze przeszkód.

Bilety i karnety

Bilety oraz karnety na Pekao Szczecin Open 2019 są do nabycia przez internet, w punktach stacjonarnych serwisu Abilet.pl na terenie Szczecina, a także w kasie turniejowej (od dnia rozpoczęcia turnieju). Dzieciom, uczniom, studentom, emerytom i rencistom przysługują zniżki, a dzieci do 7 roku życia wchodzą za darmo. Karnet normalny kosztuje 150 zł (w przedsprzedaży do 8 września 120 zł), a ulgowy 80 zł (w przedsprzedaży 70 zł). Za bilet normalny na jeden dzień rozgrywek zapłacimy 30, 40 lub 50 zł, a za ulgowy 15, 20 lub 25 zł (Uwaga! Bilety w kasie turniejowej będą o 5 zł droższe).

Więcej informacji: www.pekaoszczecinopen.pl

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz