Pieszy rajd śladami historii Jeziora Szmaragdowego

Z Jeziorem Szmaragdowym i jego okolicami związana jest ciekawa historia oraz szereg tajemnic. Niektóre z nich będzie można poznac podczas pieszego rajdu w formule „view&vision”, co oznacza, że pokonując trasę wycieczki, na ekranie swojego smartfona, w wydarzeniu na facebooku, będzie można podziwiać przedwojenne fotografie odwiedzanych miejsc. W ten sposób uczestnicy odwiedzą m.in. pozostałości po dawnej kopalni kredy i margla, eksploatowanej przez fabrykę cementu portlandzkiego “Stern”. Historia tego miejsca jest bardzo bogata i zaskakująca dla większości uczestników. Rajd odbędzie się 6 marca w godzinach 10-16.

Trasa wycieczki będzie miała 8,5 kilometra długości w terenie leśnym. Udział osób nastoletnich możliwy będzie tylko pod opieką osób dorosłych. Ze względu na długość trasy i ukształtowanie terenu nie zalecamy udziału osób poniżej czternastego roku życia.

Udział w rajdzie jest darmowy, dlatego zostaje wprowadzony limit ilości uczestników. Wziąć udział będzie mogło pierwszych sto osób, które zgłoszą chęć udziału poprzez wysłanie e-maila na adres: maximgetaways@gmail.com. Proszę w wiadomości podać imię i nazwisko uczestnika/ów. Pozostałe osoby trafiają na listę rezerwową.

Osoba prowadząca nie odpowiada za zachowanie uczestników. W przypadku łamania ogólnie przyjętych społecznie zasad, w szczególności lekceważenie zasad bezpieczeństwa, wulgarne zachowanie, spożywanie alkoholu, śmiecenie i niszczenie przyrody spowoduje przerwanie rajdu.
Ubezpieczenie we własnym zakresie.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz