Pobiegnij i pomóż jeżom

Serdecznie zapraszamy na drugi w Szczecinie jesienny "Bieg Jeża" Parkrun Szczecin oraz opiekunów jeży z naszego miasta. Bieg ma na celu zwrócenie uwagi na problem ginących jeży oraz zbiórka karmy dla osób, które z dobrego serca opiekują się znalezionymi w nieszczęśliwych okolicznościach tymi kolczastymi zwierzakami.

Co roku ginie w Polsce ok. 40 000 jeży. Jeżeli ludzie nie będą mieli świadomości jak im pomagać to do 2025 roku jeże wyginą całkowicie. Niestety, wiele osób nadal nie wie co robić, gdy napotka na swojej drodze jeża.

Renata i Piotr – w tym roku opiekowali się już 78 jeżami, duża większość z nich szczęśliwie i bezpiecznie wróciła do natury. Jednak duża grupa jeży (w tej chwili na pewno 23) będzie musiał zostać pod opieką aż do wiosny.
W trakcie imprezy opiekunowie pokażą kilkoro podopiecznych, opowiedzą o jeżowych zwyczajach i odpowiedzą na wszelkie pytania. Będzie można z bliska popatrzeć na jeża małego i dużego, sprawdzić czy kolce są kłujące, zobaczyć jak wygląda słynna jeżowa kulka.

Podczas "Biegu Jeża" organizowana będzie również zbiórka karmy dla jeży, gdyż jeżowa młodzież Renaty i Piotra ma ogromny apetyt i pochłania ok. 3 kg karmy na dobę. Wszystkich uczestników i kibiców biegu, którzy zechcieliby wesprzeć wiecznie głodne – szczególnie jesienią – jeże, które są i jeszcze przed zimą będą pod opieką Renaty i Piotra prosimy o przynoszenie "MOKREJ" KARMY DLA KOTÓW "KITTEN /JUNIOR" (np. Animonda Felix, Purina, Bozita, i inne firmy). Wszystkim osobom, które wspomogą  akcję z góry serdecznie dziękujemy w imieniu własnym, organizatorów i jeży 🙂


Zapraszamy do wspólnej zabawy, sportowych zmagań. Po biegu … na ognisko (prosimy żeby każdy zabrał to co lubi).

Trasa biegu to alejki asfaltowe w Parku Arkońskim w Szczecinie, a jej długość to 5km.
Szczegółowa mapka trasy: http://www.parkrun.pl/szczecin/trasa/

Termin: 22 października 2016 r. (sobota)
Miejsce: parking Kąpieliska Arkonka
Rozpoczęcie biegu: 9:00, zapraszamy wcześniej, jeże będą witać i zapraszać na rozgrzewkę (ok. 8.30)
Uczestnictwo bezpłatne. Mile widziane jeżowe przebrania, koszulki, sztuczne kolce itp. … 🙂

Prosimy o wcześniejszą rejestrację uczestników na stronie parkrun Szczecin: http://www.parkrun.pl/rejestracja/ – i zabranie kodu na bieg.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz