Premiera Kupca Szczecińskiego – gry o historii Szczecina

"Od wielu lat rośnie zainteresowanie starym Szczecinem. Jego niezwykłą historią, sekretami i tajemnicami. Na ten temat napisano już sporo książek. Nikt jednak nie spróbował przenieść dawnego Stettina w świat fascynującej gry! Rozłóż planszę, zaproś przyjaciół, podziel karty i wciel się w postać szczecińskiego kupca z przełomu XIX i XX wieku. Kupuj, sprzedawaj, mądrze inwestuj. Idź tropami Stoewerów, Quistorpa, Toepferów czy nadburmistrza Hermana Hakena. Wszystko co będzie się tu działo jest oparte na faktach. Miłej zabawy!" – Roman Czejarek, autor książek o starym Szczecinie.

Te słowa Romana Czejarka najlepiej wprowadzają nas w klimat gry planszowej "Kupiec Szczeciński", której premiera odbędzie się w sobotę 28 maja 2016r. Pierwsze spotkanie promujące i prezentujące tę grę rozpocznie się o godzinie 11 w księgarni Fika mieszczącej się w gmachu Muzeum Narodowego na Wałach Chrobrego. Spotkanie rozpocznie się prezentacją Romana Czejarka na temat gry planszowej i przedwojennego Szczecina. Następnie zaproszeni goście bedą mieli możliwość zagrania w turnieju gry planszowej o miano Kupca Szczecińskiego.

Druga prezentacja gry rozpocznie się o godzinie 12 w Media Markt w Atrium Molo gdzie o godzinie 14 również odbędzie się spotkanie z Romanem Czejarkiem.

Autorami gry są Roman Czejarek i Piotr Owczarek. Przedsprzedaż odbywa się przez szczeciniarnia.pl. Cena w przedsprzedaży i dniu promocji to 99 zł, następnie 119zł.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz