Rusza sprzedaż biletów na Pekao Szczecin Open

Już we wrześniu na kortach przy al. Wojska Polskiego 127 w Szczecinie odbędzie się dwudziesta szósta edycja Pekao Szczecin Open, czyli najstarszej i największej zawodowej imprezy tenisowej w Polsce. Organizatorzy challengera ponownie planują potwierdzić, że szczeciński turniej należy do absolutnej światowej czołówki.

Renoma i wysoki poziom imprezy sprawiają, że Pekao Szczecin Open regularnie jest porównywany z imprezami ATP. W stolicy Pomorza Zachodniego goszczono już między innymi Nikołaja Dawidienkę, Davida Ferrera, Gaela Monfilsa i Nicolasa Almagro. Byli też mistrzowie z Roland Garros: Juan Carlos Ferrero, Gaston Gaudio, Sergi Bruguera, Alex Corretja i Stan Wawrinka oraz zawodnicy, którzy obecnie znajdują się w czołówce rankingu ATP – Diego Sebastian Schwartzman, Pablo Carreno Busta, Lucas Pouille, Roberto Bautista Agut, Adrian Mannarino, Filip Krajinović czy Marco Cecchinato. W ubiegłym roku szczecińską widownię porwał Richard Gasquet. Utytułowany Francuz przez cały tydzień zachwycał zagraniami i w niedzielę zasłużenie sięgnął po tytuł mistrzowski tego wyjątkowego challengera.

Pekao Szczecin Open to także bardzo ważna impreza dla wszystkich tenisistów z Polski. To właśnie tam pierwsze kroki w swoich profesjonalnych karierach stawiali między innymi Jerzy Janowicz, Mariusz Fyrstenberg czy Marcin Matkowski. A to nie wszystko. W Szczecinie wielokrotnie grali też przecież inni nasi rodacy – między innymi Łukasz Kubot, Michał Przysiężny czy  znajdujący się ostatnio w znakomitej dyspozycji Hubert Hurkacz.

O tym, że Pekao Szczecin Open to turniej z wyjątkowym charakterem świadczy nie tylko tenis. Urok stanowią ocienione korty przy al. Wojska Polskiego w willowej dzielnicy Szczecina, a także mecze dnia rozgrywane przy sztucznym świetle. Za dnia jest granie na korcie, wieczorem – na koncertach festiwalu muzycznego. W Szczecinie gościli już przecież między innymi Urszula Dudziak, Eb Davis, Grzegorz Turnau czy Ewa Bem, którzy swoimi widowiskowymi występami wprowadzali publiczność w wyjątkowy klimat i uświetniali wrześniowe wieczory na kortach.

Impreza, od tylu lat wspierana przez głównych sponsorów, czyli Bank Pekao SA oraz Miasto Szczecin, ma od ubiegłego roku powiększoną pulę nagród (150 tysięcy dolarów + hospitality, czyli bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie dla graczy), co pozwala mu utrzymać miejsce w zaszczytnym gronie najlepszych światowych challengerów. Co roku 32 tenisistów walczy w eliminacjach o cztery miejsca w turnieju głównym. W drabince rywalizuje 32 zawodników (w tym czterech z „dzikimi kartami”). W imprezie uczestniczy także 16 par deblowych (w tym trzy pary z „dzikimi kartami”).

Czas spędzany na kortach, to także cały szereg imprez, które rokrocznie towarzyszą turniejowi. Tenisowa rywalizacja artystów, ekskluzywny bankiet czy Kids Day (wyjątkowy dzień, w trakcie którego najmłodsi adepci tenisa mają szansę rywalizować na korcie z uczestnikami Pekao Szczecin Open) to tylko niektóre z planowanych za każdym razem atrakcji.

O poziomie turnieju najlepiej świadczyć może nagroda dla najlepszego challengera na świecie, którą organizatorzy już dwukrotnie otrzymali od ATP. W tym roku turniej odbędzie się w dniach 10-16 września. W tym roku zmieni się logo turnieju, które nawiązywać będzie do symboliki sprzed kilku lat, bowiem wraca do niej postać lubianego żubra, który po rebrandingu jest znowu symbolem jednego z dwóch naszych tytularnych sponsorów – Banku Pekao S.A.

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.pekaoszczecinopen.pl oraz profilu facebookowym Pekao Szczecin Open.

Bilety i karnety upoważniają do wejścia na wszystkie mecze Pekao Szczecin Open 2018 w danym dniu (bilety) lub przez okres turnieju (karnety). Miejsca na korcie centralnym są numerowane. Ulgi przysługują dzieciom, młodzieży szkolnej i studentom (za okazaniem ważnej legitymacji) oraz emerytom i rencistom. Dzieci do lat 7 mają wstęp wolny (nie gwarantujemy miejsca siedzącego).
 
Bilety nabywane w kasie turniejowej będą kosztować o 5 złotych więcej.

Bilety normalne: od 30,00 zł
Bilety ulgowe: od 15,00 zł 

Karnet normalny:
– ważny przez cały turniej,
– cena: 150,00 zł (w przedsprzedaży do 9 września: 120,00 zł)

Karnet ulgowy:
– ważny przez cały turniej,
– dla dzieci, młodzieży szkolnej i studentów za okazaniem legitymacji oraz dla emerytów i rencistów
– cena: 80,00 zł (w przedsprzedaży do 9 września: 70,00 zł)

Karnet biznesowy:
– ważny przez cały turniej
– zapewnia miejsce na trybunie VIP obsługiwanej przez hostessy
– cena: 500,00 zł (w przedsprzedaży do 9 września: 439,00 zł)

Karnet biznesowy VIP TC:
– ważny przez cały turniej
– zapewnia miejsce na trybunie VIP obsługiwanej przez hostessy
– zapewnia wstęp do VIP Tennis Club – ekskluzywnego miejsca dla Sponsorów i Gości turnieju z cateringiem i napojami
– zawiera jednoosobowe zaproszenie na bankiet, który odbędzie się 15 września
– cena: 1200,00 zł (w przedsprzedaży do 9 września: 1000,00 zł)

Bilety można zakupić online na stronie www.pekaoszczecinopen.abilet.pl 
 

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz