Tennis Music & Art Festival w nowym wymiarze

Tennis Music & Art Festival to od lat nieodłączny element turnieju Pekao Szczecin Open. Przez ponad dwie dekady wszyscy zdążyli się przyzwyczaić do tego, że w ciągu dnia można pasjonować się tenisowymi popisami zawodowców, a wieczorami przenieść się w świat wspaniałej muzyki. W tym roku dla wszystkich fanów dobrego brzmienia organizatorzy przygotowali jeszcze ciekawszą propozycję.

Po latach zdecydowano się na wprowadzenie kilku zmian w formule całego festiwalu. Przede wszystkim postanowiono opuścić ramy obiektu przy al. Wojska Polskiego i wyjść ze swoją propozycją kulturalną do przestrzeni miejskiej. Dzięki temu zabiegowi opuszczono usytuowany na kortach tenisowych namiot, a wyjątkowi artyści będzie można oglądać w jeszcze bardziej nastrojowych okolicznościach i lokalizacjach.

W związku z tym, że tegoroczne koncerty będą biletowane, udało się zaprosić do stolicy Pomorza Zachodniego plejady fantastycznych artystów polskiej sceny muzycznej.

Z przyjemnością informujemy, że podczas Tennis Music & Art Festival wystąpią kolejno:

Poniedziałek (9. września, godz. 19:00)

Stanisława Celińska – Teatr Polski

Stanisława Celińska to znakomita polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna o niezwykle wszechstronnym talencie. Przez lata kariery związana była niemal wyłącznie z warszawskimi teatrami: Współczesnym, Na Woli, Ateneum, Nowym, Dramatycznym, Studio, Kwadrat i Współczesnym. Najnowszą kreację tej laureatki wielu prestiżowych nagród, wyróżnień i odznaczeń jest rola pieśniarki, której najlepszą recenzją są niezliczone nagrody, jakie otrzymała między innymi za podwójnie platynową „Atramentową” czy złoty „Suplement”. Ostatnia płyta aktorki „Malinowa” ukazała się
w maju tego roku i składa się w większości z autorskich tekstów, do których muzykę skomponował Maciej Muraszko – wszechstronny muzyk, kompozytor, aranżer i producent muzyczny.

Wtorek (10. września, godz. 19:00)

Magda Kumorek i Tubis Trio – Trafostacja Sztuki

„Komeda. Perspektywa Nova” to muzyczny mariaż zespołu Tubis Trio i aktorki oraz wokalistki Magdaleny Kumorek. To właśnie żeński pierwiastek tej ostatniej – szerszej publiczności znanej z filmów „Poranek kojota”, „Układ zamknięty” czy serialu „Przepis na życie” – wnosi wrażliwość na synergię słowa i melodii w piosence. Wokalny warsztat aktorki, laureatki kilku konkursów i festiwali piosenki aktorskiej, oparty jest o jej wieloletnią pracę na muzycznej scenie. Jednym z jej ważnych etapów była autorska płyta „Śmiercie” z muzyką skomponowaną przez wokalistkę do słów wspaniałego polskiego poety Bolesława Leśmiana. Męski element tego mariażu – Tubis Trio – to jeden z najbardziej oryginalnych, prężnie rozwijających się w ostatnich latach zespołów jazzowych. Ich kompozycje z płyty „THE TRUTH”, czy ostatniej „FLASHBACK”, docenia wielu recenzentów. Tubis Trio, czyli Maciej Tubis, Paweł Puszczało oraz Przemek Pacan, to radość, przebojowość, wirtuozeria gry i niepowtarzalny sound.

Środa (11. września, godz. 19:00)

Włodek Pawlik Trio – Trafostacja Sztuki

Włodek Pawlik to pianista i kompozytor, laureat nagrody Grammy 2014 za płytę „Night In Calisia”. Jest to pierwsza i jedyna w historii nagroda Grammy dla polskiego jazzu. W jego dorobku znajduje się trzydzieści autorskich płyt, szereg dzieł muzyki filmowej, teatralnej, kompozycji orkiestrowych, muzyka do baletu, opera, kantata, dwa koncerty fortepianowe, utwory wokalne. Włodek Pawlik jest laureatem m.in. Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Jazzowym w Dunkierce oraz II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Kompozycji Jazzowych w Monaco. Magazyn ‚Who is Who at North Jazz Festival 1998″ po koncercie jego Tria określił go zaszczytnym mianem „Vladimir Horowitz of jazz”,
a gazeta „The Age” okrzyknęła trasę koncertową artysty po Australii jednym z najważniejszych wydarzeń roku 2002.

Czwartek (12. września, godz. 19:00)

Raz Dwa Trzy – Teatr Polski (scena na Łasztowni)

Zespół, który od lat udowadnia, że można podążać własną drogą, trzymać się własnych pomysłów
i estetyki, a przy tym osiągnąć popularność, cieszyć się ogromną atencją fanów i nieustającą życzliwością krytyków. Karierę zaczynał na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Nierzadko wymieniany, jako zespół rockowy – wszak występował w Jarocinie. Sympatycy, fani i wielbiciele Raz Dwa Trzy kochają Adama Nowaka i jego zespół za senne bosanowy, kojące rytmy reggaeowe, miękko otulające dźwięki gitar, akordeonu i kontrabasu. Bogactwo instrumentów, technicznie doskonałe aranżacje, pełna pasja tworzenia i grania to znaki firmowe zespołu. Interpretacje tekstów Agnieszki Osieckiej czy Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu Raz Dwa Trzy to jedne z najpiękniejszych i najtrafniejszych spośród dostępnych. Wielokrotnie nominowani do prestiżowych nagród muzycznych, nagradzani, ich albumy niejednokrotnie pokrywały się złotem i platyną.

Piątek (13. września, godz. 19:00)

Mariusz Lubomski z zespołem – Lulu Club

Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym, wypowiedziała na temat Mariusza Lubomskiego następujące słowa: „Jego twórczość jest tak specyficzna, że trudno jednoznacznie zdefiniować jego muzyczne ścieżki. Najbliżej mu do hybrydy Waits-Brecht, chociaż należałoby dołożyć szczyptę funky, bluesa i wszystkich innych po trochu. Autorski od A do Z. Bez wątpienia jest jednym
z najlepszych męskich wokali na polskiej scenie, a na dodatek śpiewa zawsze dobre, ciekawe teksty
i to wszystko w wyśmienitej oprawie muzycznej.”

Bilety na te wydarzenia można będzie nabywać w kasie Teatru Polskiego oraz poprzez stronę bilety.fm. Ich koszt w przedsprzedaży będzie się wahał w granicach 60–100 złotych.

Serdecznie zachęcamy, aby być z nami podczas Tennis Music & Art Festival 2019, ponieważ w tym roku zapowiada się prawdziwa muzyczna uczta. Wieczorne występy gwiazd pozwolą nam wspaniale ukoronować każdy dzień tenisowych emocji i sprawią, że turniej Pekao Szczecin Open nadal będzie zachwycał swoim niepowtarzalnym, wychodzącym daleko poza sport, formatem.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz