Wielki festyn historyczny na ulicach Szczecina

Już w najbliższą sobotę, 1 września Drużyna Grodu Trzygłowa obchodzić będzie swoje 20 urodziny. Z tej okazji przygotowali wielki piknik historyczny, który odbędzie się w Parku Kasprowicza, skąd wyruszy także parada historyczna pod pomnik Colleoniego.

Festyn historyczny w Parku Kasprowicza, na którym swój obóz rozbije Drużyna Grodu Trzygłowa i zaprzyjaźnione z nią drużyny z Polski i z zagranicy oraz najlepsi w Polsce rzemieślnicy rozpocznie się już o godzinie 10:00.

W programie
– pokazy walk
– pokazy rzemiosł
– pokazy konne
– pokazy łucznictwa konnego (pierwszy raz w Szczecinie)
– stanowiska rzemieślników
– pokazy sokolnicze
– po Jeziorze Rusałka pływać będzie nasza replika słowiańskiej łodzi z X w.
– gra terenowa
– zabawy dla dzieci
– urodzinowe niespodzianki
– obóz piratów
– obóz Gotów (barbarzyńców z I/II w.n.e.)
– plenerowa wystawa broni i pojazdów Wojska Polskiego z II Wojny Światowej (m.in. armata ZIS 3, Jeep Willis, moździerz, karabiny maszynowe)

O godzinie 12.00 na scenie Różanego Ogrodu Sztuk (Różanka) urodzinowy koncert zagra zespół Percival. W repertuarze muzyka ze światowego przeboju – gry "Wiedźmin 3. Dziki Gon".

O godzinie 16.00 spod "Trzech Orłów" ulicami miasta w kierunku "Colleoniego" ruszy parada historyczna, w której przemaszerują poszczególne sekcje DGT oraz przyjaciele.

Impreza współorganizowana przez Miasto Szczecin, Szczecińską Agencję Artystyczną i Fundację Bielik.
Impreza dofinansowana została z programu Codziennie Polskę TworzyMY Miasta Szczecin, z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.
Do współpracy zaproszono także Muzeum Motoryzacji i Wojskowości z Tanowa.

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz