Woliński Bieg Wikinga nie tylko dla wielkich wojów

30 września w Wolinie odbędzie się pierwsza edycja Biegu Wikinga im. Henryka Tomczaka. Choć Wolin słynie z wielkich wojów, w biegu tym na dystansie 10 km, będzie mógł wziać udział każdy, nawet taki co nie wygląda na Wikinga, ale posiada wolę walki o jak najlepszy rezultat na mecie.

Bieg upamiętnia postać wolińskiego sportowca Henryka Tomczaka

Henryk Antoni Tomczak urodził się w Kole w woj. wielkopolskim. Od 1971 roku wraz z rodzicami Marianem, Zofią oraz siostrą Alicją zamieszkał w Mokrzycy Wielkiej w Gminie Wolin. Do szkoły podstawowej uczęszczał w Dargobądzu i Ładzinie. W Świnoujściu ukończył szkołę zawodową uzyskując tytuł tokarza. Pracował w Morskiej Stoczni Remontowej. W latach 1988-89 odbył zasadniczą służbę wojskową. Po wojsku wrócił do stoczni, a jego pasją stało się podróżowanie.

Wiele przeżył po tragicznej śmierci ojca Mariana w 1990 roku. W 2000 roku ożenił się z Elżbietą Bochnią i adoptował córkę Violettę. Był człowiekiem oddanym rodzinie. Każdy mógł na niego liczyć. „Był prostym chłopcem z wielką duszą i ogromnymi pokładami energii”, wspomina mama Henryka.

Ostatnie lata był mieszkańcem Wolina, skąd wyjechał do pracy do Szanghaju i tam zmarł nagle w 2010 roku w wieku 42 lat.

Interesował się sportem od najmłodszych lat. Uprawiał zapasy, ale jego największą pasją było bieganie. Startował z dużymi sukcesami w licznych biegach na dystansie 5,10 i 15 km. Ukończył sześć maratonów: dwukrotnie na trasie Świnoujście –Wolgast, dwukrotnie w Maratonie Pokoju w Warszawie i dwukrotnie w Maratonie Odrzańskim. Największym jednak wyczynem było ukończenie Supermaratonu Kalisia na 100 km w 1989 roku.

W uznaniu dla jego pasji wolińscy biegacze postanowili, że coroczne wolińskie biegi uliczne będą nosić imię Henryka Tomczaka, w ten sposób czcząc pamięć naszego pasjonata biegów.

Trasa

Trasa biegu będzie składała się z dwóch pętli po 5 km i będzie wiodła ulicami Wolina. Co ciekawe, z trasy będzie można zaobserwować słynną wioskę słowian i wikingów. Sam przebieg trasy można obejrzeć poniżej:

 

Medal i nagrody

Każdy z 200 uczestników, którzy przekroczą linię mety, otrzyma taki oto medal. Warto też wspomnieć, że wśród uczestników zostanie rozlosowanych wiele wyjątkowo atrakcyjnych i cennych nagród, w tym zegarki sportowe.

Podstawowe informacje

Data: Start: 30.09.2018 (niedziela), Godzina 12:00
Miejsce: Stadion Miejski, Wolin
Opłaty: 60 zł
Limit uczestników: 200 osób
Regulamin i zapisy: sport-time.com.pl

 

Informacja musi krążyć! Podziel się nią na:

Zostaw komentarz