Włodek Pawlik Trio – Tennis Music & Art Festival

Kiedy:
11 Wrzesień 2019@19:00 – 21:00
2019-09-11T19:00:00+02:00
2019-09-11T21:00:00+02:00
Gdzie:
Szczecin
Koszty:
60 zł w przedsprzedaży, 80 zł w dniu koncertu
Włodek Pawlik Trio - Tennis Music & Art Festival @ Szczecin

Tennis Music & Art Festival to od lat nieodłączny element turnieju Pekao Szczecin Open. Przez ponad dwie dekady wszyscy zdążyli się przyzwyczaić do tego, że w ciągu dnia można pasjonować się tenisowymi popisami zawodowców, a wieczorami przenieść się w świat wspaniałej muzyki. W tym roku dla wszystkich fanów dobrego brzmienia organizatorzy przygotowali jeszcze ciekawszą propozycję.

Po latach zdecydowano się na wprowadzenie kilku zmian w formule całego festiwalu. Przede wszystkim postanowiono opuścić ramy obiektu przy al. Wojska Polskiego i wyjść ze swoją propozycją kulturalną do przestrzeni miejskiej. Dzięki temu zabiegowi opuszczono usytuowany na kortach tenisowych namiot, a wyjątkowi artyści będzie można oglądać w jeszcze bardziej nastrojowych okolicznościach i lokalizacjach.

W związku z tym, że tegoroczne koncerty będą biletowane, udało się zaprosić do stolicy Pomorza Zachodniego plejady fantastycznych artystów polskiej sceny muzycznej.

Środa (11. września, godz. 19:00)

Włodek Pawlik Trio – Trafostacja Sztuki

Włodek Pawlik to pianista i kompozytor, laureat nagrody Grammy 2014 za płytę „Night In Calisia”. Jest to pierwsza i jedyna w historii nagroda Grammy dla polskiego jazzu. W jego dorobku znajduje się trzydzieści autorskich płyt, szereg dzieł muzyki filmowej, teatralnej, kompozycji orkiestrowych, muzyka do baletu, opera, kantata, dwa koncerty fortepianowe, utwory wokalne. Włodek Pawlik jest laureatem m.in. Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Jazzowym w Dunkierce oraz II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Kompozycji Jazzowych w Monaco. Magazyn ‚Who is Who at North Jazz Festival 1998″ po koncercie jego Tria określił go zaszczytnym mianem „Vladimir Horowitz of jazz”,
a gazeta „The Age” okrzyknęła trasę koncertową artysty po Australii jednym z najważniejszych wydarzeń roku 2002.